Uşak İl Müftülüğünün Hz Hatice Yatılı Kız Kur’an Kursu ve Diğer Kur'an Kursları yararına  Uşak Valiliği yanında bulunan kermes alanında düzenlediği etkinliğe  bütün Uşaklılar davetli. Bir hafta sürecek olan etkinlikte vatandaşların elleriyle yaptıkları ev yapımı yiyecekler satışa sunulacak.

Whatsapp Image 2024 04 29 At 19.41.54

Açılışa Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından söz alan Uşak İl Müftüsü Burhan Çakır düzenlenen bu etkinliğin artık geleneksel bir hale geldiğinin altını çizdi. Amaçlarının kardeşliği, sevgiyi, muhabbeti, yardımlaşmayı daha da güçlü bir hale getirmek için bu ve buna benzer organizasyonlar yaptıklarına dikkat çeken Çakır: “Tabi Hayır Çarsısı’na özellikle halkımızın her zaman büyük teveccühü olmuştur  bu konuda Sayın Valimizin daima desteklerini almışızdır, Sayın Vali Yardımcılarımız, İl Müdürlerimiz sağ olsunlar. Burada bir kaynaşma, kardeşlik mevcut. Malumlarımız bizim Kur’an Kurslarımızın gelirleri özellikle giderleri diyeyim, elektrik, su olsun genelde kendimiz karşılıyoruz, buradan elde edilen gelir inşallah o eksikleri gidermek için kullanılacak. Ben bugün buraya bizleri kırmayarak davetimize icabet eden Sayın Vali  Yardımcımıza , komutanımıza, il müdürlerimize, siz değerli halkımıza, hocalarımıza teşekkür ediyorum, hayırlara vesile olmasını dileyerek hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum, Allah’a emanet olun.

Whatsapp Image 2024 04 29 At 19.41.39

İl Müftüsü Burhan Çakır’ın ardından İl Vaizi Zekeriya Karaca tarafından edilen  duanın ardından açılış programı sona erdi.

Whatsapp Image 2024 04 29 At 19.41.49

İl Müftülüğü  tarafından Hayır Çarsısı’nın organizasyonunda  emeği geçen Kur’an Kursu öğreticilerine, din görevlilerine, müftülük personeline ve hayır çarsının oluşmasında vesile olan hayırseverlere teşekkür edildi.

HABER : BAYRAM ALİ KELEŞ / HALİL ASLAN

Editör: Zülal Karadedeli