UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Meteoroloji Mühendisi Bünyamin Sürmeli, Mart ayının başında havanın bir miktar soğuyacağını fakat bunun kar yapamayacağını ifade etti. 
Kişisel youtube kanalında hava tahmin raporlarını açıklayan Bünyamin Sürmeli, Uşak ve Afyonkarahisar için de bilgi verdi. Uşak’ın Mart ayının ilk günlerindeki hava tahminlerine bakan Sürmeli, kar ihtimalinin uzak olduğunu belirtti. Uşak ve Afyon için konuşan Sürmeli, “Uşak’a geldik kar yok. Afyon’a gittik kar yok. Artık defteri kapatıyoruz galiba” dedi.
Meteoroloji verileri ne diyor?
Meteoroloji verilerine göre de ilerleyen günlerde kar ihtimali uzak duruyor. Uşak, İzmir, Aydın, Muğla ve Afyonkarahisar gibi illerde Cuma gününe kadar yağış beklenmiyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Cumartesi gününden itibaren Uşak ve çevresinde yağmur beklentisi hakim. Uşak’ta Cumartesi ve Pazar günü yağmur bekleniyor. Bunun dışında Aydın, Muğla, Afyonkarahisar’da da benzer bir hava bekleniyor.
Küçükler Barajı şu anda dolu fakat yazın sıkıntı büyük !
Önceki gün Küçükler Barajı’na giden Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği yöneticisi Alparslan Dur, buradan fotoğraflar aldı. Barajdaki doluluk seviyesi fotoğraflarda 3’te 1 dolaylarında görülüyor. Murat Dağı’ndan gelen kaynakla beslenen Küçükler Barajı bu yılın sonunu zor getirecek gibi duruyor. Kar yağışının neredeyse hiç olmadığı kentte tüm umutlar yeraltından gelecek olan kaynaklara bağlı.

HABER: ÇİĞDEM TURAN

Editör: Zülal Karadedeli