UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Eğitim İş Uşak Şube Başkanı Ercan Uzun, Uşak'taki bir okul müdürünün darp edildiğini öne sürdü. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Uzun, Elmalıdere Ortakokulu müdürünün darp eldiğini iddia etti. İddiaya göre Elmalıdere Ortaokulu Müdürü Mustafa Tuna, makam odasında saldırıya uğradı. Öğrenci velisi olan M.F.Y. tarafından darp edilen okul müdürü hakkında bir açıklama yapıldı. Eğitim İş Uşak Şube Başkanı Ercan Uzun, bu durumu kınadıklarını belirtti. Uzun, geleceğin teminatı olan öğretmenlerin darp edilmesine karşı çıktı. 

Uzun, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şu tepkiyi gösterdi:

"Şiddet vakalarında idari ve hukuki soruşturmaların bir an önce yapılması, ilgililer hakkında yaptırımlar uygulanması ve okullarımızdaki güvenlik tedbirlerinin arttırılması noktasında azami gayreti göstermelidir.
Okullarımızda yaşanan şiddet olaylarının tekrar etmemesi, eğitimcileri şiddetin hedefi haline getiren uygulamaların son bulması, somut ve kalıcı çözümler üretilmesi için başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere, bütün yetkilileri acilen harekete geçmeye ve gerekli yasal çerçeveli önlemeleri ivedilikle almaya davet ediyoruz. Öğretmene vurulan darbe geleceğe vurulan darbedir. Eğitimcileri şiddetin hedefinde olan bir toplumun geleceği karanlıktır. Çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmene şiddeti durdurun."