İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafıdan Uşak'tan birçok öğretmen ve yönetici ile AB eğitim fırsatları ve eTwinning projeleri üzerine eğitimler düzenlendiği ve  fikir alışverişinde bulunulduğu bildirildi. 
"Okul Temelli Mesleki Gelişim Programı" kapsamında şu ana kadar seminer eğitimi verilen okullarşu şekilde listelendi:
Uşak Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi
Eşe ve Halil Erdoğdu İlkokulu
Saime Sefa Erdoğan Ortaokulu
Eşme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Eşme Şehit Adem Çiftçi Çok Programlı Anadolu Lisesi
Eşme Abdulkadir Can İlk ve Ortaokulu
Eşme Mustafa Eğerci Anadolu İmam Hatip Lisesi
Banaz Ahat İlk ve Ortaokulu 
Besim Atalay Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi
İl Müdürlüğü aktif katılım gösteren öğretmen ve yöneticilere teşekkür ettiğini ve çalışmalarında başarılar dilediğini bildirdi.
Ayrıca, Uşak'ta görev yapan imam hatip okulu müdürleri ile toplantı gerçekleştirildiği bildirildi.

Uşak Merkez Ayşeana İmam Hatip Ortaokulunun ev sahipliğinde gerçekleştiği belirtilen toplantıya İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yaşar Akyay, Şube Müdürü Ahmet Aydın ve Uşak'takı imam hatip ortaokulu ve imam hatip liselerinde görev yapan müdürlerin katıldığı kaydedildi. 
Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulduğu belirtilen "Hedef LGS, YKS Projesi",  "FEYZA Projesi", “Hikmet Projesi”  ve "ÇEDES Projesi" hakkında sunumlar gerçekleştirildiği bildirilen toplantıda; yakın zamanda Uşak'ta gerçekleştirilen "Türkiye Yüzyılı Din Öğretimi Uşak İl Çalıştayı" sonucunda elde edilen verilerle ilgili okul müdürlerinin bilgilendirildiği belirtildi. -Kaynak; İl Milli Eğitim Müdürlüğü

-Uşak Haber

Editör: Duygu Bekmezci