Bu kapsamda, UTSO Meclis Salonu’nda bir toplantı yapıldı. Toplantıda sektörlerin yaşadığı sıkıntılara ağırlıklı olarak yer verilirken, Uşak Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Fatih Çolak, “Neet Pro Gençler Çalışıyor Uşak Gelişiyor” sunumunu da yaptı. 
UTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aytaç Yüce, toplantıyı yönetirken, tekstil ve reklamcılık sektörü temsilcilerinin talepleri dinlendi. 


Burada kısa bir değerlendirme yapan Aytaç Yüce, “Sektörlerin sorunlarını dinliyor ve çözüm önerileri üretiyoruz. Komite toplantılarımız her meslek grubu için devam edecek. Her sektörün kendine özgü yaşadığı özel durumlar var. Bu noktada yararlı ve sonuca dönük olan bu toplantılarımız, ilimizin ekonomisine yön veriyor. Ekonomik anlamda sektörel bazlı çalışmaların da önü bu şekilde açılacaktır” dedi.


Öte yandan toplantıda ortaya konan sorunlar ve çözüm önerileri notlar halinde alındı. Söz konusu notların ilgili birim ve kurumlara iletileceği aktarıldı. Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, meslek komiteleriyle düzenli olarak toplantılar yapıyor. Kentte faaliyet gösteren tüm sektörlerin komiteleri belli zaman dilimlerinde toplanıyor. 
ZÜLAL KARADEDELİ

-Uşak Haber

Editör: Duygu Bekmezci