Dolu ve yağmur nedeniyle kentte yaşam olumsuz etkilenirken, İsmetpaşa Caddesini yine su bastı. Geçtiğimiz yıl aynı dönemlerde yaşanan selin bir benzeri bugün görülürken, kentte altyapının acilen ele alınması gerektiği bir kez daha ortaya çıktı. Uşak’ta yoğun yağmurlarda, otogar, Hakkı Yağcı Caddesi ve İsmetpaşa Caddesi gibi bölgelerde büyük sıkıntılar oluyor. Kentte yeterli tahliye hattı olmaması ve burada biriken suyun Dokuzsele’ye doğrudan verilmemesi de sel oluşumunda etkili oluyor. Hakkı Yağcı ve İsmetpaşa Caddesi ile Dere Sokak esnafı her yağmur döneminde canlı yayın yaparak durumu gözler önüne seriyor. 

Whatsapp Image 2024 06 08 At 13.34.05
UŞAK’TA FINDIK BÜYÜKLÜĞÜNDE DOLU YAĞDI
Öte yandan kentte yağmur sırasında fındık büyüklüğünde de dolu yağışı oldu. 31 Mart seçimlerinde MHP’den Uşak Belediye Başkan adayı olan Sezer Ateş de bir video paylaştı. Ateş, şöyle konuştu:
“Bunu her platformda söyledik. Uşak’ın acilen bir altyapıya ihtiyacı var. Uşak’ın en temel sorunu altyapı sorunudur. Bunun acilen çözülmesi gerekiyor. Uşak’ın gereksiz projelere ihtiyacı yoktur”. 

Whatsapp Image 2024 06 08 At 13.30.37

Muhabir: HALİL ASLAN