Bu konuda Zorlu Enerji'den bir bildirim yapıldı. Yapılan bildirime göre, elektrik aboneleri, bankaya otomatik talimat vererek, fatura tarihlerini kendilerini ayarlayabiliyorlar. 31 Aralık 2023 tarihine kadar geçerli kampanya kapsamında, yapılacaklar, kurumun sitesinden bildirildi.

50 BİN TL'Yİ AŞMAYAN FATURALAR İÇİN GEÇERLİ

Uşak'ta elektrik faturasını istediğin tarihe çekme sistemi, 50 bin TL'yi aşmayan faturalar için geçerli.  50 bin TL'yi aşmayan ticarethaneler de bu uygulamadan yararlanabilecekler. Aylık faturası 50 bini aşanlara ise her hangi bir kolaylık yok. 

Zorlu enerji, elektrik faturası son ödeme tarihi düzenleme nasıl yapılıyor:

İlgili abonelikle ilgili bir otomatik ödeme talimatı veriliyor. Otomatik ödemede son ödeme tarihini tüketici kendisi değişteribiliyor. 

Seçilen son ödeme tarihine göre görevli dağıtım şirketince yapılan sayaç okuma 10 gün sonrasından küçükse, 10 gün daha ekleniyor. Böylece son ödeme tarihi bu zamanla güncelleniyor. 

Seçili tarih haftasonuna denk gelirse ilk iş günü baz alınıyor. 

1 yıl içinde sadece 3 kez ödeme tarihi belirlenebiliyor. 

Söz konusu kampanyaya katılımla ilgili kurumdan şu bilgi de verildi:

"Kampanyaya katılım sadece çağrı merkezimizden yapılabilecektir. Osmangazi Elektrik Perakende Satış A.Ş’nin kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkı saklıdır. Tüm kampanya, hizmet içerikleri ve tarifeleri hakkında detaylı ve güncel bilgi için 0850 933 39 99 numaralı Müşteri Hizmetleri'ni arayabilir veya www.zorluenerji.com.tr/tr/elektrik-perakende-satis adresini ziyaret edebilirsiniz".

KAYNAK / HABER MERKEZİ