Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’ın talimatıyla başlatılan uygulama sayesinde, vatandaşlar arife gününden itibaren bayram boyunca mezarlık ziyaretlerinde Kur-an’ı Kerim dinleme fırsatı yakaladı.

UYGULAMA BAYRAM SONRASI DA DEVAM EDECEK

Kurban Bayramı’nın ardından her hafta Perşembe günü ikindi namazından sonra başlayarak Cuma günleri tüm gün olmak üzere, merkezde bulunan diğer mezarlıklarda da devam ettirilecek olan uygulama, sabah saat 10:00 itibariyle başlayarak akşam üstüne kadar sürecek.

Vatandaşların tüm duygularını paylaştıklarını ve onların her an yanında olduklarını ifade eden Başkan Yalım; “Bu uygulama sayesinde insanlarımızın gönül dünyasında bir nebze de olsa huzura sebep olabilirsek ne mutlu” şeklinde konuştu.

“KALPLERE TEMAS EDECEK İŞLER YAPMAK BİZİ ÇOK MUTLU EDİYOR”

Görevlerinin sadece kenti tasarlamak olmadığını, aynı zamanda kalplere dokunan hizmetler üretmeyi de önemsediklerini ifade eden Başkan Yalım; “Biz özellikle milli ve manevi duygularımızı hep birlikte yaşamanın ve insanlarımızla böyle önemli günlerde birlik olmanın önemine inanıyoruz. Kurban Bayramı tüm toplumumuz için çok önemli bir dini bayramdır. Bu vesileyle vatandaşlarımızla bir araya gelmek, onların kalplerine temas edecek işler yapmak bizi çok mutlu ediyor. Bu hizmetimizin her şeyden önce şehit ailelerimize, aynı şekilde yakınlarını ebediyete uğurlamış ve mezarına gelip dua etmek isteyen tüm hemşerilerimize yönelik bir hizmet olduğunu vurgulamak istiyorum” dedi.

YAŞLI VE ENGELLİ VATANDAŞLARA ELEKTRİKLİ ARAÇ HİZMETİ

Şekerevleri mezarlığının içerisinde bulunan elektrikli taşıma araçları sayesinde yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza yardımcı olunduğunu ifade eden Başkan Yalım; “Mezar ziyaretine gelen büyüklerimize ve engelli kardeşlerimize, yakınlarının mezarlarını bulma noktasında yardımcı olmak amacıyla elektrikli araçlarımızla destek oluyoruz.” Şeklinde konuştu.

Arife günü vatandaşların mezar yerlerine ulaşımını kolaylaştırmak adına da kent meydanından öğle namazı sonrasında servis araçları hizmet verdi.

Editör: Halil Aslan