UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Geçen günlerde  Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak Şubesinde konuya ilişkin bir toplantı yapılmış ve Hatay’a gıda yardımı yapılacağı belirtilmişti.

Whatsapp Image 2024 03 08 At 11.14.40

 “BİZ BUNU KENDİMİZE VİCDANİ BİR GÖREV SAYIYORUZ”

Hatay’a  bizzat giderek gıda yardımını elleriyle ailelere ulaştıran Barbaros lakaplı İsmail Gezer de konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı: “ Başta Ali Karaoba ve ADD başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu depremde ve yangınlarda sürekli Ali vekilimizle birlikteydik. Nerede ne oluyorsa ilk koşan bizdik.  Biz bunu kendimize vicdani bir görev sayıyoruz. Burada herkes bir şeklide ihtiyacını karşılayabiliyor ama deprem bölgesindeki bazı insanlarımız bu ihtiyaçlarını karşılamıyor. Arkadaşlarım sağ olsun bu yılki yardımlarımızı o bölgeye yapalım dedik. Onlar da bizim gideceğimizi duyunca ellerini taşın altına  koydular.”

Uşak’tan Hatay’da daha önce belirlenmiş 100 aileye gıda kolisi yardımı yapıldı. Kolinin içinde pirinç, bulgur, mercimek, makarna, domates salçası, un, şeker, yağ, çay, tatlı ve su bulunuyor.

Whatsapp Image 2024 03 08 At 11.14.39

“ÇADIRLARDA YAŞAYAN BİR ÇOK İNSAN VAR”

CHP Hatay Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Demir Mahmut Erdek konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “ Biz sizin gibi kıymetli yardımseverlerin gönderdiği yardım kolilerini, il başkanımız, kadın kolları başkanımız ve yöneticilerimizle beraber daha çok yol kenarlarında, şehrin münferit yerlerinde oturan, konteyner kentlerin içindeki yardıma muhtaç olan ailelerimize vermeyi uygun görüyoruz. Çadırlarda yaşayan bir çok insanımız var, onlara yardım götürmek daha sağlıklı ve anlamlı olur. Sizin gibi yardımseverlerin katkılarıyla daha çok kişiye ulaşıyoruz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.”

HABER /  BAYRAM ALİ KELEŞ – HALİL ASLAN

Editör: Zülal Karadedeli