UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Bilet satışları Uşak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek. Konu hakkında bilgi edinmek ve bilet almak isteyenler 0276 2801700 numaralı hattı arayabilir.  Kurum tarafından yapılan bilgilendirmede online bilet satışının yapılmayacağı belirtildi. Bilet fiyatları 30 lira olarak belirlendi. 
İtalyan mizah ve tiyatro yazarı Carlo (Osvaldo) Goldoni’nin kaleme aldığı oyunu Tarık Levendoğlu Türkçeye çevirdi. 
Dekor tasarımını Hasan Yılmaz, kostüm tasarımını Funda Çebi ve Işık tasarımı Hihat Bahar’ın müziğini ise Emir Serdar Kurutçu’nun üstlendiği oyunun kareografisinde Özgür Adam İnanç’ın imzası var. 
Oyunun yönetmen koltuğunda ise Levent Suner otuyor. 
OYUN HAKKINDA

Whatsapp Image 2024 06 11 At 15.51.30
Binbir türlü yalanla ortalığı birbirine katan, iflah olmaz bir yalancı; gerçek aşkla karşılaşınca yalandan vazgeçer. Ama çok geçtir. Çünkü yalancıya doğru söylediği zaman da inanılmaz!
Carlo Goldoni’nin ‘’Yalancı’’ adlı oyununda Commedia dell’Arte’yi koruyarak ve bir taraftan da kendi halk tiyatromuz olan Orta Oyunu’ndan vazgeçmeyerek iki halk tiyatrosu geleneğini harmanlandı.
Paranın en geçerli ‘’değer’’ olduğu, ilişkileri paranın belirlediği bir sistem. Aşkların bile alınıp satılabildiği bir dünya algısı. Hayatın, birdenbire umulmadık bir biçimde yalanın kendisi olduğunu anladığımız o sihirli an. 
OYUNCULAR:
Brighella Ensar Kaplan
Florindo Bedirhan Arpacı
Lelio Hazar Altıntaş
Arlecchino Ahmet Uzuner
Beatrice Derya Hatipoğlu
Rosaura Dilan Serinyel
Colombina Pelin Beğendi
Ottavio Mahir Elvan
Dottore Volkan Satır
Pantalone Ercan Kılıçarslan
Çırak / Arabacı / Postacı Selin Karayağız

Kaynak: HABER MERKEZİ