Ege'de Yenigün'ün Uşak haber özetleri;

1-Uşak'ta market çalışanının bıçaklanmasıyla ilgili 4 şüpheli tutuklandı

Uşak'ta market çalışanını darbedip, bıçakladığı iddiasıyla gözaltına alınan 7 şüpheliden 4'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

2-Uşak'ta Ekim ayına kadar orman yasak, mangala da kural getirildi

Sıcak havalar nedeniyle orman yangınları başlarken, Uşak Valiliği bu konuda bir dizi önlem aldı. Uşak Valiliği’nin aldığı tedbirler kapsamında, ormanlık alanlarda mangal yakılması Ekim 2024’e kadar kurallara bağlandı.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

3-Aşçı: “Uşak – İstanbul Tren Seferleri Başlasın”

Uşak Araştırmaları Derneği Başkanı Ömer Aşçı Uşak- İstanbul tren yolu seferlerinin tekrar faaliyete geçirilmesini istedi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

4-İstatistiklerde Uşak

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mayıs 2024 dönemine ait Sayılarla Türkiye adıyla Uşak’ında içinde yer aldığı  TR33 Ekonomik  bölgesine ait istatistikleri paylaştı.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

5-Uşak’taki Uluslararası Etkinlik Sona Erdi

Uşak Üniversitesi tarafından geleneksel hale gelen ve bu yıl 27 Mayıs 2024 - 31 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen 5. Uluslararası Hafta (International Staff Week) sona erdi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

6-Uşak’ta yük indirme ve bindirme reyonları otoparka döndü

Uşak’ta yük indirme ve bindirme reyonları otopark gibi kullanılıyor. Vatandaş mağduriyetler yaşarken, Uşak Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün bu duruma kesin ve kalıcı bir çözüm üretmesi bekleniyor.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Editör: Duygu Bekmezci