Ege'de Yenigün'ün Uşak haber özetleri;

1-Adil Özdemir, Kurban Bayramı için tebrik mesajı verdi

HAK İŞ Uşak İl Başkanı ve HİZMET İŞ Sendikası Uşak Şube Başkanı Adil Özdemir, Kurban Bayramı ve Babalar Günü nedeniyle bir mesaj verdi. Kurban Bayramı nedeniyle 6 Şubat Depremi’nde hayatını kaybedenleri bir kez daha saygı ve rahmetle anan Adil Özdemir, yaşanan acıların yardımlaşma ve paylaşmayla aşılacağını kaydetti.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

2-Uşaklı vatandaşlara kurbanlık seçimi ve kesim için önemli bilgiler verdi

Uşak Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Özgür Uğur, kurban bayramı nedeniyle, sağlıklı kurbanlık seçiminden, doğru ve ehil kesim ile kırmızı etin muhafaza edilmesine kadar bir çok konuda önemli bilgiler paylaştı.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

3-Uşak EBS Başkanı Kara: Sözleşmeli öğretmenlik kalkmalı

Eğitim Bir Sen Uşak Şube Başkanı Bilal Kara, 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılının son bulduğunu belirtti. Bu nedenle bir açıklama yapan Bilal Kara, ücretli ve sözleşmeli öğretmenliklerin bitmesini ve tüm öğretmenlerin kadrolu olması gerektiğini aktardı.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

4-Uşak'ta “Tasarımına Merhaba De” Projesi Kapanış Töreni

Uşak Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle yürütülen "Tasarımına Merhaba De" sosyal sorumluluk projesinin kapanış töreni Uşak Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda gerçekleştirildi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

5-Uşak'ta Jandarma Teşkilatının 185. kuruluş yılı

Uşak'ta Jandarma Teşklilatının 185. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

6-Deri Sektörü Döviz Kurunun Artmasını Bekliyor

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Erkan Zandar 2024 yılında döviz kurlarında enflasyon oranında artış beklediklerini söyledi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

7-Bayram Tatili ve Sıcak Hava Kan Stokunu azaltabilir

Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kan Merkezi Hemovilijans Koordinatörü Dr. Zafer Aydın kan bağışı konusunda açıklamalarda bulundu.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Editör: Duygu Bekmezci