UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Yaşanan kuraklık nedeniyle, susuzluk sorunu ve ekinlerin büyümemesi gibi bir problem baş gösterdi. Yaşanan kuraklığa çözüm için Uşak Yenişehir köyünde yağmur duası yapıldı. Dün, mevlit okundu ve duanın ardından köylüye çeşitli ikramlarda bulunuldu. Yağmur duasına çıkan köylü vatandaşlar, yaşanan kuraklığa çözüm için tek çare Allah sığındıklarını ifade etti. Bugün hava biraz yağmurlu olurken, ekinlerin beslenmesi için verimli bir hava yaşandı. 
Bu yıl mevsim, daha sıcak geçecek

Whatsapp Image 2024 04 20 At 15.08.15 (1)
Öte yandan bu yıl mevsimin sıcak ve kurak geçmesi bekleniyor. Meteoroloji Mühendisi Bünyamin Sürmeli, kişisel youtube kanalı üzerinden yaptığı yayınlarda, Nisan ayının Mayıs ve Mayıs ayının da Haziran gibi geçeceğini ifade etti. Eylül ayının da Ağustos gibi olacağını belirten Sürmeli, verilerin genel olarak istendiği gibi gelmeyeceğini aktarmıştı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre de mevsim kurak geçiyor. Yağmurlar ya çok fazla yağıyor ya da hiç yağmayarak kuraklığa yol açıyor. 
İklim değişikliğinin sebebi insanın doğayı katletmesi

Whatsapp Image 2024 04 20 At 15.08.16 (1)
İklim değişikliğinin sebepleri arasında, insanın doğayı hunharca harcaması yatıyor. Doğayı harcayan kişi ve kurumlar, bu sayede servetlerine servet katıyorlar. Köylünün yağmur duasına çıkarak tek desteği Allah’tan istemesi normal fakat bundan sonra doğaya zarar verenlerle de mücadele gerekiyor. Allah’a yağmur duası etmek güzel, fakat dua kadar mücadele de şart. Uşak’taki alanların büyük bölümü maden sahası haline getirilmişken, köylünün sadece dua etmesi değil; gerektiğinde tepkisini de ortaya koyması zorunla hale geliyor. 

Whatsapp Image 2024 04 20 At 15.08.16

Muhabir: ALİ ARASLI