UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın durumdan haberi olmadığını ifade eden Arpacı, üstü kapalı Milletvekili Fahrettin Tuğrul ve ekibine yüklendi. Arpacı, “Partime ihanet etmedim ama onlar bana ihanet etti” dedi.
AK Parti’den 2014 ve 2019 yerel seçimlerini kazanan Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, Mart 2024 seçimlerine bağımsız giriyor. AK Parti’yle yollarını önceki gün ayıran Başkan Arpacı, bugün seçim koordinasyon merkezini açtı. Arpacı, burada dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

Whatsapp Image 2024 02 17 At 23.47.23
PARTİ İÇİNDEKİ 2 KİŞİNİN İFTİRASINA KURBAN GİTTİM
Milletvekili Fahrettin Tuğrul’a üstü kapalı gönderme yapan Arpacı, şöyle konuştu: 
“10 yıldır Banaz için elimden geldiği kadar ne gerekiyorsa yaptım. Partime ihanet etmedim ama onlar bana ihanet etti. Ben Allah’ın izniyle sizi yalnız bırakmadım ve bundan sonra da bırakmam. 
Yapılan hizmeti herkes kendinden bildi. Bizim tecrübe ve cesaretimizi bir kenara bıraktılar. Öyle bir şey yok. Ben iktidarın adamıydım ama bunu yönetmek de bize düştü. Ben size hizmet ettim ve bundan sonra hizmet etmeye devam edeceğimiz. Benim partime ihanetim yok. 

Whatsapp Image 2024 02 17 At 23.47.25
Partimin üst düzeyi Sayın Cumhurbaşkanımın konudan haberi dahi yoktur. Benim sevdam Banaz’dı. Burada 2 kişinin iftirasına kurban gittim”.
BANAZ OSB’Yİ ÇÖZDÜK VE TAPULARIMIZ HAZIR!
Banaz OSB için gerekli bürokratik çalışmaların tamamlandığını ve bölgenin kurulduğunu belirten Arpacı, şöyle devam etti:
“ Sizler beni bırakma dediniz ve ben de sizi bırakmayacağım. Bazıları konunun ne olduğunu bilmiyor. OSB’den bahsediyor ve yapacaklarmış 10 yıldır niye yapmıyor diyorlar. Konuyu bilmiyorlar. Ben OSB’nin tapularını cebime koydum kardeşim. 3 gün önce OSB işini çözdük. Ben canımı dahi sizden esirgersem namerdim. Kapım ve gönlüm 7’den 70’e herkese açık”. 

Whatsapp Image 2024 02 17 At 23.47.24
Arpacı, daha sonra esnaf ziyaretinde bulundu ve kabalalık grupla birlikte pazaryeri ziyareti yaptı. 

Hükümet enflasyonla mücadele etmek yerine süper marketçiyi dövüyor veya soğan deposu basıyor. Bu yönetmelerin hiçbiri başarılı olamamış yöntemler. Konut alımlarının bir kısmını enflasyona karşı koruma sağlamak amacıyla yapılması lazım. Ev sahibi aç gözlü olabilir ama ev sahibi de yaptığı yatırımın karşılığını almak istiyor. Kiraları serbest bırakırsın ve belli bir yerde kira ödememe sorunu varsa buna destek verirsin. Hükümetin çözeceği sorunu serbest piyasaya devretmek işleri işin içinden çıkılmaz hale getiriyor. 

Whatsapp Image 2024 02 17 At 23.47.25 (1)
İkinci konut için ipotek kredisi kullanan bugün kaç kişi var? Konut kredisi vermek kişinin gelirine göre mümkün ama çok maliyetli olur. Konut piyasasını bir miktar daha canlandırır. Dünya genelinde bir demografik değişim var. Konut planlaması yok ve ekonomide kaynak dağılımı hem birey hem de sosyal menfaat açısından yüksek getirili alanlara dağılmama sorunu var. 

Whatsapp Image 2024 02 17 At 23.47.24 (1)

Whatsapp Image 2024 02 17 At 23.47.24
 

Muhabir: ALİ ARASLI