Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekipleri, 14 Nisan'da Konak ilçesinde bir otomobilin çalınmasıyla ilgili gözaltına aldığı S.B ve T.G'yi işlemlerinin ardından adliyeye sevk etti. Şüpheliler hakimlikçe adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Ekipler, olayın asıl şüphelisi U.H.Y'yi yakalamak için çalışmalarını sürdürürken şüphelinin 17 Nisan'da Buca ilçesinde başka bir otomobili de çaldığını belirledi.

Asayiş Şube Oto Hırsızlığı ve Buca ilçe ekipleri, otomobili Konak Çukur Mahallesi'nde bularak sahibine teslim etti.

Ekipler, şüpheli U.H.Y'i kovalamaca sonucu metruk bir binada yakaladı.

Yapılan incelemede U.H.Y'nin 7 farklı suç dosyasından toplam 94 yıl 2 ay 25 gün kesilmiş hapis cezası ile arandığını belirlendi.

14.04.2024 günü Konak bölgesinden çalınan bir araç ile ilgili yapılan çalışmalarda olaya karışan 3 şüpheliden S.B ve T.G isimli şahıslar yakalanarak işlemleri ardından sevk edildikleri mahkemece adli kontrol şartı ile serbest kalmışlardır.
Olayın asıl firari şüphelisi U.H.Y. isimli şahsı yakalama çalışmaları devam ettiği sırada 17.04.2024 günü Buca bölgesinde çalınan bir başka oto konusuna da karıştığı tespit edilmiştir.

Buca bölgesinden çalınan oto, Asayiş Şube Oto Hırsızlığı ve Buca İlçe ekiplerince Konak Çukur mahalle bölgesinde görülmesi üzerine A.E, S.G ve B.D isimli şahıslar araç başında yakalanmış, araç sahibine teslim edilmiştir.

Devam eden çalışmalarda her 2 aracın asıl şüphelisinin bu bölgede olacağı düşünülerek yapılan çalışmalarda U.H.Y isimli şüpheli kovalamaca sonucu metruk bina içerisinde yakalanmıştır. Yapılan incelemede 7 farklı suçtan toplam 94 Yıl 2 Ay 25 gün kesilmiş hapis cezası ile arandığı anlaşılmış, şüpheliler gerekli işlemler için adliyeye sevk edilmişlerdir.
 

AA

Editör: Zülal Karadedeli