Kocatepe Spor Kompleksi'ndeki Tınaztepe Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kura çekimi, Afyonkarahisar 6. Noteri eşliğinde yapıldı.

Projenin Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesi olduğunu belirten, Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, sözlerine şöyle devam etti :

Önümüzdeki 5 yıllık süreçte 500 bin sosyal konut, bir milyon konut amaçlı arsa, 50 bin iş yerinin de vatandaşlarla buluşturulmasının amaçlandığını belirten Yiğitbaşı, "Afyonkarahisar'da toplam 26 proje bulunuyor. Bunların 15'i ilçe merkezinde, 11'i de beldelerde olmak üzere toplam 3 bin 169 sosyal konutun tamamlanmasını sağlayacağız. Bu kura çekimine 35 bin başvuru bulunuyor. Hak sahiplerine hayırlı olsun.".

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de insanların daha güvenli evlerde yaşamasını sağlamaya çalışan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

Zafer Kalkınma Ajansı'nın Projeleri Uşak'ta gerçekleşen Yönetim Kurulu Toplantısında Karara Bağlandı Zafer Kalkınma Ajansı'nın Projeleri Uşak'ta gerçekleşen Yönetim Kurulu Toplantısında Karara Bağlandı

Kura çekiminde 3 bin 169 hak sahibi belirlendi.

AA