UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Annaç sokaktaki  Uşak Belediyesi Çamaşır Yıkama ve Kitap Paylaşım noktasına gelen Belediye Başkanı Çakın buradan öğrencilere ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara şu şekilde seslendi: “ Gördüğünüz gibi çamaşırhanemiz öğrencilerimizin ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın hizmetinde. Buraya gelmenizi çamaşırlarınızı görevli arkadaşa teslim etmenizi, yıkandıktan sonra da onun belirlediği saatte gelip çamaşırlarınızı almanızı özellikle belirtiyorum. Çünkü bu hizmet sizin için yapıldı. Özellikle Küçük Çarşı bölgesinde yaşayan üniversite öğrencisi kardeşlerim, arkadaşlarım, kirada yaşayan öğrencilerimiz ve de ihtiyaç sahibi olan, tek başına yaşayan değerli ağabeylerim, ablalarım sizlere sesleniyorum, kirlenmiş olan çamaşırlarınızı getirin. Çamaşırlarınız arkadaşlarımız tarafından yıkanacaktır, yıkandıktan sonra da sizlere teslim edilecektir.”

ÇAMAŞIR YIKAMA VE KİTAP PAYLAŞIM NOKTASI

Öğrenci Çamaşırhanesi 2015 yılında öğrencilere çamaşır temizliğinde yardımcı olmak adına 3 adet çamaşır makinesi ve 3 adet kurutma makinesi alınarak hizmet vermeye başladı.  Dönemin Belediye Başkanı Nurullah Cahan 2016 yılında çamaşırhaneyi ziyaret etmiş ve konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullanmıştı; “Görevde olduğumuz zaman diliminde sosyal sorumluluklarımızı bilen bir yapıda durmaksızın proje üretiyoruz. Bünyemizde kurulan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü birçok konuda yaptığı çalışmayla takdir kazanıyor. Kent dışından gelen öğrencilerimizin hayatlarını da kolaylaştırmak için çalışmalar yapmıştık. Onjları kendi evladımız gibi saydığımız için birçok projeye can verdik. Bu projelerden birisi de çamaşır yıkama merkeziydi. Merkezimiz kısa sürede güzel işler yaptı. Bugün yaptığımız incelemede de merkezimizin faydalarını bir kez daha gördük”

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım da öğrenci çamaşırhanesine giderek ve yapılan hizmeti tekrar gündeme taşıyarak öğrencilere ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği değeri gösterdi.

HABER: BAYRAM ALİ KELEŞ / HALİL ASLAN

Editör: Zülal Karadedeli