Özdilek, kendi şirketler grubunda yer alan kuruşları adına toplamda 8 orman 100 bin fidan bağışladı. Temelleri 1971 yılında atılan Özdilek Holding, ülkemizde faaliyet gösteren tüm şirketlerin, yeşil alanların korunması ve artırılması konusunda  gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projelerine yüksek önem veriyor. 

Konuya ilişkin yapılan açıklama Özdilek Holding’in bugüne kadar hayata geçirdiği sosyal sorumluluk kampanyaları şu şeklide sıralandı; “ Sürdürülebilir bir yaşam amacıyla 2004 – 2005 yılları arasında, Urla – Zeytinlik ve Menderes Görece sınırları içerisinde yer alan İzmir Dostluk Ormanı ve Milli Egemenlik Ormanı’na, 40 bin fidan bağışlayarak toplamda 3 hatıra ormanı oluşturdu. 
Yeşili korumanın, dünyayı ve yaşamı korumak demek olduğunun farkında olarak, 2018 yılında Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) iş birliğiyle Bursa Karacabey’de Özdilekteyim.com, Özdilek Eğitim, Sağlık, Kültür ve Sanat Vakfı ve Özdilek Holding adına 30 bin fidanı toprakla buluşturdu. 


 “Aklımız Fikrimiz Orman, Aklımız Fikrimiz Fidan” düşüncesiyle sosyal sorumluluk projelerine devam eden Özdilek, TEMA ile yaptığı iş birliğiyle İzmir Bademli Ağaçlandırma Sahası’na Özdilek Ev Tekstili adına 10 bin fidan bağışladı. 
Doğayı ve geleceğimizi korumak için çalışmalarını sürdüren Özdilek Holding, cumhuriyetimizin 100. yılında anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atıyor. Sivas Sarkışla sınırları içerisinde yer alan Sivas Sivrialan Hatıra Ormanı’na 20 bin fidan daha bağışlayarak, yüzüncü yılda yüz bin fidanı yeryüzünde yeşertiyor. 
Sürdürülebilir bir dünya bırakmak için harekete geçtiği projesiyle toplamda 8 orman 100 bin fidanı toprakla buluşturan Özdilek Holding, cumhuriyetimizin 100. yılında geleceğe en değerli armağanı bırakıyor.”
HABER / HALİL ASLAN

Editör: Duygu Bekmezci