Uşak’tan da yoğun katılım olan şenlikte bir çok sanatçı sahne alırken devlet erkanı da şenliğe üst düzeyde katılım gösterdi. 
DERNEK BAŞKANI KÖYLERE DÖNMEK İSTEYENLERE KOLAYLIK SAĞLANMASINI İSTEDİ

Whatsapp Image 2024 06 03 At 13.29.02

(Erdal Yüksel)
Burada konuşan Kızılkoltuk Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Erdal Yüksel derneklerinin kuruluş amaçlarının başında birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içinde tüm köy ve yöre halkını bir araya getirmek olduğunu ifade etti. Başkan  Yüksel yöre halkının çoğunun hayvancılık yaparak geçindiğini ve dernek olarak bu alanda devlet tarafından yetiştiricilere verilen destekleri takip ederek yetiştiricileri bilgilendirdiklerini ifade etti. Yüksel yaptığı konuşmada yetkililere şu şekilde seslendi: “ Dışarıda yaşayan vatandaşlarımızın köylerine geri dönebilmeleri için  uygun görülen hazine arazilerine ev yapmaları adına yer tahsis edilmesini ve vatandaşlara değerinde satılmasını istiyoruz. Bu isteğimizin yerine getirilmesi bizi çok memnun edecek.”

Whatsapp Image 2024 06 03 At 13.29.19

(Kütahya Valisi Musa Işın)
Yüksel düzenledikleri şenliğe katılım sağlayan devlet erkanına ve bütün vatandaşlara teşekkürlerini ileterek konuşmasına son verdi. 
KÜTAHYA VALİSİ DERNEK BAŞKANININ İSTEĞİNE HEMEN CEVAP VERDİ

Whatsapp Image 2024 06 03 At 13.28.52
Şenlikte konuşan Kütahya Valisi Musa Işın Yüksel’in talebine şu şekilde karşılık verdi: “ Değerli kardeşlerim toprak sizin istediğiniz zaman gelin, biz size yerleşim alanı, ev olarak ne istiyorsanız verelim. Yeter ki gençlerimiz buraları terk etmesin, hakikaten cennet parçasının üzerinde yaşıyoruz, inanılmaz derecede bir güzellik. Cenab-ı Hakk memleketimizi çok güzel yaratmış, hamdolsun, biz de buraları terk etmeyelim, bu güzel topraklarda yaşamaya devam edelim. Nüfusumuz yaşlanıyor, gençlerimiz terk ediyor, bunu yapmayalım. Siz bizden ne istiyorsanız biz size vermeye hazırız. Köylerde sizin, orman da sizin, göller de sizin, hepsi sizin, yeter ki gelin. Bunu devletin adına taahhüt ediyorum size her türlü imkan sağlanacaktır.”
“BİR OLACAĞIZ, BERABER OLACAĞIZ, İRİ OLACAĞIZ, DİRİ OLACAĞIZ”

Whatsapp Image 2024 06 03 At 13.28.53
Kütahya Valisi Musa Işın;  "Siz bu devleti, bu vatanı karşılıksız sevdiniz. Siz bize Melikşah'ın, Tuğrul Bey'in, Sultan Alparslan'ın yadigarısınız. Bu toprakları bize vatan yapan sizsiniz. Siz Kütahya'nın medarı iftiharısınız" ifadelerini kullandı. 

Whatsapp Image 2024 06 03 At 13.28.53 (3)
Konuşmasının sonunda birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken  Vali Işın:  "Bizim bu vatandan başka gidecek hiçbir yerimiz yoktur. Allah devletimizi daim etsin, baki etsin inşallah. Bir olacağız, beraber olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Biz bir ve beraber olduğumuz sürece hiç kimse bizi yıkamaz" şeklinde konuştu. 

Whatsapp Image 2024 06 03 At 13.28.53 (2)
Çocukların mehteran gösterisi, halk oyunları, cirit ve çeşitli eğlencelerin yer aldığı şenlik katılımcıların büyük beğenisini topladı. Ayrıca şenlikte katılımcılara çekilen kuralarla çeşitli hediyeler verildi. 
 

Muhabir: HALİL ASLAN