CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba 2021 Tüm Emekliler Sendikası Uşak Şubesi'nin TBMM Başkanlığı'na hitaben hazırladığı dilekçeyi Uşak'ta ağırlanan Kahramanmaraş Elbistan İlçe Başkanı  Tayfun Barış Arslan ile beraber imzaladı.

Whatsapp Image 2024 04 27 At 13.20.58

Milletvekili Karaoba konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede; “Ülkemiz için çalışan emeklilerimizin taleplerini TBMM'ye sunacağız ve emeklilerimiz haklarını alana kadar onlarla birlikte mücadele edeceğiz.” Dedi.

2021 Tüm Emekliler Sendikası Uşak Şubesi tarafından hazırlanan dilekçede şu ifadeler kullanıldı: “En son yapılan araştırmalar ülkemizde yoksulluk sınırının 60 bin TL, açlık sınırı 25 bin TL’sini geçtiğini gösteriyor. Buna karşılık en düşük emekli maaşı ise 10 bin TL. Yani yaklaşık 16 milyon emeklinin yarısından fazlası açlık sınırının yarısından bile daha az bir ücretle yaşamaya çalışıyor.

Whatsapp Image 2024 04 27 At 13.20.58 (1)

Bu durum ömrünü ülkesine hizmet etmekle geçirmiş emeklilerimize haksızlıktır, saygısızlıktır. Biz aşağıda imzası bulunanlar:

1- İnsanca yaşamamıza yetecek bir ücret,

2- Maaş bağlama oranının yüzde 75 seviyesine getirilmesini,

3- Doğruluğu tartışmalı enflasyon oranında zam değil, toplu sözleşme hakkı,

4- Sağlık hizmetlerinin emekliler için parasız olmasını,

5- Sendikalarımız üzerindeki kapatma tehditlerinin sona ermesi ve emekli sendikaları statü yaşasın bir an önce çıkarılmasını talep ediyoruz.

HABER : ZÜLAL KARADEDELİ

Editör: Zülal Karadedeli