WhatsApp Image 2023-08-22 at 09.41.46 (2)

Son seksen yılın en sıcak günleri olmasına rağmen Festivale ilgi oldukça fazlaydı. Takmak Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  bünyesindeki Takmak Kültür Evi  Standında Eşmeli Yazarların (Erdoğan Baysal, Turgut Üzüm, Nail Uyar, M.Ali Terziler, Hüseyin Aydın,  Bekir Bayraktar ) kitapları satıldı. Satış gelirleri ve yapılan bağışlardan üç öğrencimizin bir yıllık burs miktarları karşılandı.

Festivalin Gala Gecesinde, Eşme Belediye Başkanı, İnşaat Mühendisi  Hacı  Mustafa Çetin tüm Eşmeli Yazarları sahneye çağırarak birer plaket ve armağanlar verdi.

WhatsApp Image 2023-08-22 at 09.41.46

Konuya ilişkin açıklama yapan Takmak Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yazar Mehmet Ali Terziler ; “ Festival boyunca bizlere gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı, başta Sayın Hacı Mustafa Çetin'e, Yardımcılarına, Belediye personeline, zabıta ve emniyet görevlilerine, Temizlik görevlilerine, ayrıca kitap alan ve bağışta bulunan hemşerilerimize şükran duygularımızı sunarız. Her şey Eşme için, her şey Ülkemiz için. "Söz konusu Vatansa gerisi teferruattır. (Gazi Mustafa Kemal Atatürk)” dedi.

HABER / HALİL ASLAN