UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Türkiye’de 4 bin liradan 90 bin liraya kadar sıfır cep telefonu bulmak mümkün. İstedikleri telefonların sıfırını alamayan vatandaşlar ikinci eli tercih ediyor. İkinci el telefon almak da kendi içinde bir çok tehlikeyi beraberinde getiriyor. 
Cep telefonu sektöründe yıllardır hem tamirat hem sıfır ve ikinci el telefon alımı satımı noktasında hizmet veren Kemal Baran ikinci el telefon alacaklara önemli uyarılarda bulundu. Özellikle sosyal medya aracılığıyla telefon alınmamasını tavsiye eden Baran: “ Kimin ne olduğu belli değil, bu aralar biliyorsunuz bu sosyal medya dolandırıcılığı çok gündemde, kaporacalır diye bir şey çıktı. Çok uygun fiyatlara ilan atıyorlar biz bunlara yem diyoruz, halkımız da ucuzluğu sevdiği için o yeme düşüyorlar, paralarını kaptırıyorlar, bunlara çok dikkat etsinler.” dedi.

Whatsapp Image 2024 04 20 At 11.29.33 
Cep telefonunun sadece telefonculardan alınması gerektiğini savunan Baran: “ Bildiğiniz, güvendiğiniz, geçmişi olan bir esnaftan alın. Hem dolandırılmazsınız hem de esnafımız ayakta kalmış olur. Paranızı dolandırıcılara kaptırmayın. Ben kendi adıma sattığım ikinci el telefonları iki ay garanti veriyorum, çünkü müşteriye güven vermek zorundasınız, zaten bozuk mal almıyoruz. Tabi kullanıcı hatalarını biz görüyoruz.” şeklinde konuştu 
 

Muhabir: HALİL ASLAN