Aka, yaptığı açıklamada, Elazığspor karşısında maçın ilk yarısında çok kötü bir performans sergilediklerini, rakiplerinin daha iyi bir oyun ortaya koyduğunu belirtti.

Son 2 haftada sadece 1 puan almaları nedeniyle bir avantajı kaçırdıklarını bildiren Aka, şöyle konuştu:

"Lig uzun bir maraton ve bu tip düşüşler olabilir. Şu an ilk 6 içinde olan takımlardan sadece Efeler ile oynamadık. Turgutlu dışındaki tüm takımları yendik. Biz bu ligin en iyi kadrosuna sahip ekibiyiz. Doğru oyunu oynayamadığımız zamanlar oluyor. Bunları kazandığımız, lider olduğumuz ilk 5 maçta da yaşadığımız zamanlar oldu. Ancak biz eksiklerimizin her zaman farkında olduk ve bununla ilgili sürekli gerekli açıklamaları yapıyorum. Bu eksiklerin telafisi için oyuncularımızla birlikte çok ciddi bir çalışma yapıyoruz. Oyuncularımın istek ve arzusunda bir problem yok."

Aka, son 4 haftada sahada iyiyi de kötüyü de gördüklerini belirterek, "Bunu yapan bu takım ve oyuncular, biz onlara güveniyoruz. Ligi verilecek bu ara ile hem oyunsal hem de mental olarak iyi duruma geleceğimize eminim. Umutsuzluğa kapılacak bir durum yok. Benim camiadan beklentim, hiçbir oyuncuyu iyi ya da kötü olarak ötekileştirmeyip hepsine destek olmalarıdır. Bu takımı bu oyuncular şampiyon yapacak, inşallah hep birlikte camiamızla birlikte şampiyonluğu kutlayacağız." dedi.

AA