Uşak’ta 35 yıl sonra sol tandaslı birinin belediye başkanı seçildiğini hatırlatan Güneş Özkan Yalım’ın icraatlarını eleştirdi.  Belediye tesislerinde verilen hizmetler zam yaptığını, çocuk kente girişi ücretli hale getirdiğini söyleyen Güneş: “ Yine Uşak Belediyesine ait olan termal tesislere okkalı bir zam yaparak vatandaşı termal tesislere giremez hale getirdi.” Dedi. 
UŞAK BELEDİYESİNİN BORCU BÜTÇESİNE KIYASLANDIĞINDA 6/1 ORANINDA DÜŞTÜ
Uşak Belediyesinin halka rağmen halk için politikasıyla hareket ettiğini ileri süren Güneş belediyesinin borçları nedeniyle zam yaptığını söylediğini ve bunun doğru olmadığını iddia etti. Güneş bu savını şu sözlerle destekledi: “  2019 seçimleri sonrası Uşak Belediyesinin borcu 650 milyon, Uşak Belediyesinin bütçesi 350 milyon TL, borç bütçenin yaklaşık  2 katıdır. Bugün Uşak Belediyesinin borcu nedir diye baktığımızda Uşak Belediye Başkanının ifadesine göre 1,2 milyar TL. Peki Uşak Belediyesinin 2024 yılı bütçesi ne tam 3,5 milyar TL.  Yani borç bütçenin 3’te biri demektir. Uşak Belediyesinin borcu bütçesine kıyaslandığında 6/1 oranında düşmüştür. Demek ki sorun borçlulukla değil zihniyetle alakalıymış.” Şeklinde konuştu. 
Uşak’ta aşırı yağışlardan şehir merkezini su basması, trafik sorunları, otopark sorunları, içme suyu sorunu gibi sorunları bulunduğunu ancak Başkan Yalım’ın bütün bu sorunlar dururken yeni seçilen belediye meclisi üyelerini bütün masraflar belediyeden karşılanacak şekilde Avrupa seyahatine çıkardığını iler süren Güneş: “ Başkana göre  böylelikle Uşak’ın en önemli sorunu çözülmüş oldu” ifadelerini kullandı.
Güneş:  “CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI SELÇUKLU YILDIZINDAN NEDEN RAHATSIZ”
Milletvekili Güneş Eski Belediye Başkanı Nurullah Cahan tarafından Uşak-Sivaslı yol ayrımında yaptığı alt geçitte yer alan 8 köşeli Selçuklu Yıldızının köşelerinde yazan Merhamet, Sabret, Şefkat, Doğruluk, Sır Tutmak, Cömertlik ve rabbine şükretmek yazılarını kaldırdığını iddia etti. Güneş Başkan Yalım’a bu yıldızdan neden rahatsızsın sorunu sordu. 
 

Kaynak: HABER MERKEZİ