Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) yurt içi ve yurt dışı üyelerinin destekleri ile afet bölgesinde yaraları sarmak için faaliyetlerini aralıksız sürdürdüklerini belirtti.

Kahramanmaraş Elbistan'da konteyner kent çalışmalarına devam ettiklerini bildiren MÜSİAD, bölgede birçok noktada kurduğu aşevi, mobil mutfak ve lojistik merkezler ile depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarını karşıladıklarını bildirdi.

6 yılda 164 bin bina ve yerleşke sıfır atığa geçti 6 yılda 164 bin bina ve yerleşke sıfır atığa geçti

Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile Hatay Defne'de hayata geçirilen sahra hastanesi projesi, tamamlanarak bölgedeki vatandaşların hizmetine sunulduğu bildirildi.

MÜSİAD Karlsruhe ve MÜSİAD Paris üyelerinin destekleri ile inşa edilen 54 yataklı ve yıllık 250 bin hasta kapasitesine sahip hastanede 12’si doktor olmak üzere 57 sağlık personelinin hizmet vermekte olduğu kaydedildi.

Hastanede ayrıca 4 ana dal branşı ve diş hekimliği hizmeti aralıksız sürdürüleceği bildirildi. Genel cerrahi, dahiliye, çocuk, kadın doğum ve diş poliklinik hizmetlerinin verileceği hastanede haftanın belli günlerinde nöroloji, psikiyatri, fizik tedavi, göz, ortopedi poliklinik hizmetlerinin de olacağı kaydedildi. 

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından da incelenen hastanenin tıbbı teçhizat kurulumu ve sağlık personelinin atanmasıyla poliklinik hizmeti vermeye başlandığı bildirildi.