Elektrik dağıtım şirketi OEDAŞ, hizmet verdiği beş şehirdeki zorlu kış koşullarını dikkate alarak, aydınlatma direkleri, trafolar, modüler hücreler ile alçak gerilim ve orta gerilim hatlarının bakım onarım çalışmalarını tamamladı. Bu kapsamda beş ilde toplam 34 bin 675 adet aydınlatma direği, 2 bin 809 adet trafo, bin 399 adet modüler hücre, 19 bin 209 kilometre alçak gerilim ve orta gerilim hattının bakımı yapıldı. 

OEDAŞ kış boyunca ayrıca 298 arıza bakım aracı, zorlu coğrafi koşullarda arıza tespitini hızlandıran dron’lar ve seyir halindeki araçtan direklerdeki arızaları tespit eden sistem ile de hizmet verecek. OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, “Bölgede hayatına dokunduğumuz yaklaşık 3 milyon kişiye güvenli ve sürdürülebilir elektrik arzı sağlamak için  bin 200’ü aşkın çalışanımızla birlikte hazırız.” dedi. 

Yalçın, 7 gün 24 saat hizmet veren ‘ALO 186 OEDAŞ Çözüm Merkezi, ‘OEDAŞ 186’ mobil uygulaması, internet sitesi ve e-posta hizmetlerinin yanı sıra tüketici hizmet merkezleri aracılığıyla da tüm vatandaşların OEDAŞ ile iletişime geçebileceğini hatırlattı.

OEDAŞ HAKKINDA
1 Haziran 2010 tarihinde özelleştirilen Osmangazi EDAŞ, Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinde elektrik dağıtım faaliyetini yürütüyor. Şirket, Şubat 2017 tarihinde Zorlu Osmangazi Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından devir alındı.

OEDAŞ, 5 ilde, 49 bin 419 km karelik alanda yaklaşık 3 milyon vatandaşa bin 200’ü aşkın çalışanıyla hizmet veriyor. 2020 yılı verilerine göre; bölgede 1,89 milyonu aşkın elektrik abonesi bulunurken dağıtım bölgesine giren yıllık enerji miktarı 8,8 milyar kWh olarak gerçekleşki. Dağıtıma sunulan enerji miktarı 6,78 milyar kWh olup dağıtılan enerji miktarı da 6,33 milyar kWh'dır.

HABER MERKEZİ
 

Editör: Duygu Bekmezci