İkinci el piyasasındaki ve yedek parça fiyatlarındaki büyük fiyat artışlarına dikkat çeken Türkmen bundan  dolayı müşterilerin ve sigorta şirketlerinin değiştirmeden çok tamir ettirmek eğiliminde olduğunu söyledi.  

KALİTEDEN ÖDÜN VERMİYORUZ

Uşak Bir Eylül Sanayi Sitesinde 5 yıldır hizmet veren Türkmen  Uşak piyasasında araçların her geçen gün arttığını ancak işini hakkıyla yapan tamirci esnafının çok az kaldığını iddia etti. Herkesin vur-geç işlemi yaptığını ileri süren Türkmen; “ Biz işimizi dürüst yapıyoruz, dürüst yaptığımız için de her zaman kazanıyoruz. İşçiliğimiz düzgün kaliteden ödün vermiyoruz, ondan dolayı işimiz de güzel” dedi.

PARÇA YOK, AŞIRI PAHALI, MÜŞTERİNİN MADDİYATI KISITLI

Son bir iki yıldır ikinci el araç ve yedek parça fiyatlarındaki fahiş artışa dikkat çeken  Türkmen  parça tedarikinde de sorun yaşadıklarını aktardı. Bundan dolayı sigorta şirketlerinin araçları perte çıkarmaktan ziyade yaptırmayı tercih ettiğini söyleyen Türkmen ; “Sigortadan bile eskisi gibi parça gelmiyor ya da çok geç geliyor bundan dolayı yaptırmak daha mantıklı oluyor. Böylelikle biz de kazanıyoruz müşteri de mağdur olmuyor. Sadece satarken ağır hasarlı kaydı çıkıyor ama biz bu araçların elimizden geldiği kadar orijinalliğini bozmamaya gayret ediyoruz. Normalde değişmesi lazım, can güvenliği için değişmesi lazım ama parça yok, aşırı pahalı, müşterinin maddiyatı kısıtlı,  sigorta şirketinin işine gelmiyor, düzelttirmeye gidiyorlar. Taklalı arabalarda zaten gerekli değişiklikleri yapıyoruz ama diğerlerinde elimizi taşın altına koyuyoruz, emek sarf ediyoruz.   Tabi parça değişikliği daha kolay ama tamir için çok uğraş veriyoruz. Düzelttiğimizde aracın orijinalliği bozulmuyor sadece işlemli görünüyor müşteri  bu yönden memnun kalıyor.” İfadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2023-09-30 at 12.32.13

UŞAK’TA GÜNÜN BELİRLİ SAATLERİNDE YOĞUN TRAFİK YAŞANIYOR

İkinci el otomobil fiyatlarının 3 yılda 10 kat arttığını ifade eden Türkmen ; “ Bayiler bayağı bir araba satmadı, satmayınca ikinci el piyasası fırladı, ekonomik koşullar , bunlar hep birbirine bağlantılı.” Dedi. İkinci eldeki fiyat artışının kendilerine bir faydası olmadığının altını çizen Türkmen; “ Trafiğe ne kadar fazla araç girerse o kadar fazla araç kazaya karışır ve bize gelir ama Uşak’ta yine araç çok, aşırı çok, hele hele sabah ve akşam saatleri aşırı trafik yaşanıyor” şeklinde   konuştu.

MÜŞTERİ MEMNUN

Aracı ufak bir kazaya karışan İbrahim Çakır aracını neden İbrahim Ustaya getirdiğini ve sonuçtan duyduğu memnuniyeti şöyle anlattı ; “ Sordum soruşturdum,  araç sıfır olduğu için her yere veremiyorum. Abdullah Ustayı önerdiler, aklında hiçbir şey kalmaz dediler. Onun için buraya getirdim. Sağ ustam çok güzel işçilik  yapmış, orijinalinden farksız,  Allah razı olsun. Kaza yapan arkadaşlar üzülmesinler Abdullah Ustaya gelsinler” dedi.

HABER / BAYRAM KELEŞ

Editör: Zülal Karadedeli