UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ekose ceketle ilgili açıklama yaptı. Ceketi 15 gün önce aldığını belirten Özel, şöyle konuştu: “Çok kareli mareli falan olmasın dedik. O kadar değil ama televizyonda daha belirgin. Ayşe Ateş bizi duruşmaya davet etmek üzere geldi. Orda fotoğrafı çektirdik. Özel kalem bana ceketi gösterdi ve bende ne olacak bir kere de biz giyelim dedim. 3 gün boyunca CHP Genel Başkanı’nın ceketinin konuşulması dikkat çekici”.
“Ceket benim ceketim kim yolladı diyorlar. Ceket ekoseli bir cekette de değil. Bir kere de biz giyelim ve kime ne zararı olmuş?” diyen Özel şöyle devam etti: “Ceketle ilgili sorun şu; niye sen giydin? Bir kere de biz giymiş olalım. Seçimin galibiyetini tek kişiye endekslemek doğru olmaz. 2 ayda 13 kez toplandık ve her adayı beraber belirledik. Çankaya Belediye Başkanı hariç tüm başkanları ortak belirledik. Çünkü Çankaya Belediyesi Meclis ve Anıtkabir olduğu için burayı genel başkanlar belirler. Yöntemine karar vermediği ve her oylamada karşı oy varsa not ettirerek bütün ilçe ve illeri hatta beldeleri beraber belirledik. 1300 yerde aday gösteriyoruz ve bin 1140 yerde adayları teker teker belirledik. Bizim karar verdiğimiz çok nadir oluyor. “
4 İKİZ BEKLİYORDUM; UŞAK VE AFYON BU İKİZLER ARASINDAYDI
Yerel seçim sonuçlarına değinen Özgür Özel, şöyle konuştu:  “Artvin, Muğla Marmaris gidiyordu ve gittik konuştuk. Son gün gittik ve ne yapıyorsunuz dedik? Edirne öyleydi ve çok makro bir hata yapmadık. Mucizevi işler de oldu. Adıyaman geldi. 4 tane ikiz bekliyoruz dedim, Bursa-Balıkesir, Uşak-Afyon, Manisa-Denizli ile Malatya-Adıyaman gelecek dedim. Bir Malatya gelmedi ve Kütahya’nın sürpriz potansiyeli var dedim. Ege’de 9’da 9 yaptık zaten. Bir gün öncesinden son konuşmamız şuydu; yüzde 33-34 oy bekliyoruz dedik. Birinci parti olursak çok iyi olacak dedik. Biz beklediğimizden fazla oy aldık. Kırklareli hariç kazanmayı ümit ettiğimiz her yeri kazandık ve bir de Hatay’da kaybettik.”

Kaynak: HABER MERKEZİ