Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne bağlı Tarım Reformu Genel Müdürlüğünce 81 ilde yürütülen  Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projeleri 2023 yılı başvurularının başladığına ilişkin duyuruda; başvurusunun uygun bulunması halinde giriişimciye 250 bin TL'ye kadar yüzde 100 hibe desteği verileceği belirtildi. 

Kira uyuşmazlıklarında ara bulucu devreye girecek Kira uyuşmazlıklarında ara bulucu devreye girecek

Proje kapsamında kırsalda yaşayan ve yaşamayı taahhüt eden tarım, hayvancılık , ormancılık, gıda ve su ürünleri alanlarında eğitim veren, üniversitelerin fakülte ve meslek yüksek okulları ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı  tarım, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı, laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi alanlarında eğitim veren, lise ve dengi okullardan mezun kişilere bitkisel üretim, hayvancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde uygulayacakları projeler için hibe desteği verileceği bildirildi. 

Mevzuatta belirtilen nitekleri taşıyan girişimcilerin; e- devlet şifrelerini kullanarak 8 Mayıs 2023 tarihi saat 23.59'a kadar başvuru yapabilecekleri belirtildi. Başvuruları; https//uzmaneller.tarimorman.gov.tr adresinden zorunlu belge ve dökümanları online yükyerek gerçekleştirebilceği kaydedildi.