Uşak Üniversitesi tarafından yapılan habere göre; etkinlikte Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kenan Taş, Prof. Dr. Lütfi Özav ile Prof. Dr. Osman Birgin ve akademisyenlerin de yer aldığı kaydedildi.

Uşak Üniversitesi Öğrenci Yemekhanesinde öğrencilerle iftar yaptığı belirtelen TÜBİTAK Başkanı Mandal'ın,  iftar donrası yaptığı söyleşide TÜBİTAK’ın çalışmaları hakkında bilgi verdiği belirtildi.

Rektör Savaş'ın, "Daha önce de üniversitemizi ziyaret ederek öğrencilerimiz ve akademisyenlerimizle bir araya gelen TÜBİTAK Başkanımızı bir kez daha üniversitemizde ağırlamaktan dolayı mutluyuz. TÜBİTAK, ülkemizin bilim ve teknoloji alanındaki en önemli kurumlarından biridir. Prof. Dr. Mandal'ın öğrencilerimizle bir araya gelmesi büyük bir kazançtır. Öğrencilerimiz merak ettikleri konuları Prof. Dr. Hasan Mandal’a sorabilirler. ’ifadelerini kullandığı bildirildi.

2-61

TÜBİTAK'ın faaliyetleri ve gençlere yönelik destekleri hakkında bilgi verdiği belirtilen Prof. Dr. Mandal'ın, Türkiye'nin bilim ve teknolojide daha ileriye gitmesi için gençlerin yapacakları çalışmaların çok önemli olduğunu belirttiği kaydedildi.

TÜBİTAK'ın, bilim ve teknoloji odaklı ekosistemi gençlerle birlikte geliştirdiğini ifade ettiği belirtilen Mandal'ın, gençlere bilime ve teknolojiye önem vermeleri ve bu alanda çalışmalar yapmaları için tavsiyelerde bulunduğu bildirildi.

Prof. Dr. Mandal'ın, konuşmasında TÜBİTAK ile tanışmasını da anlattığı belirtildi. Mandal, üniversitede yaptığı TÜBİTAK Projesi sayesinde burs aldığını ve doktorasını bu sayede tamamladığını söylediği kaydedildi.

TÜBİTAK'ın öğrencilere yönelik burs ve proje destek programlarını detaylı bir şekilde anlatan TÜBİTAK Başkanı Mandal'ın söyleşinin sonunda öğrencilerden gelen soruları cevapladığı belirtildi.

Kaynak: UŞAK ÜNİVERSİTESİ