Sosyal medyada AK Parti Uşak İl Başkanlığına farklı isimlerin atanacağına dair bazı paylaşımlar yapıldı. Söz konusu paylaşımlar üzerine AK Parti’den bir kaynakla yaptığımız görüşmede, İl Başkanı olarak geçtiğimiz günlerde ataması yapılan Himmet Yaşar’ın görevine devam edeceği ve seçimlerin ardından AK Parti’nin Türkiye genelinde kongreler sürecine gireceği öğrenildi. AK Parti’nin 7’inci aydan sonra ilçe ve il kongrelerini yapacağı ve Himmet Yaşar’ın devam edip etmeyeceğinin de bu döneme kadar netleşeceği öğrenildi. İl Başkanlığıyla ilgili şu anda her hangi bir atama ve adayların bulunmadığı kaydedildi.

AK PARTİ’DE FAHRETTİN TUĞRUL SONRASI HİMMET YAŞAR İL BAŞKANI OLDU

AK Parti’de Fahrettin Tuğrul’un genel merkez tarafından ikinci sıra aday yapılmasıyla boşalan il başkanlığı koltuğuna Himmet Yaşar atandı. Tuğrul, 25 Ocak 2021’de AK Parti Uşak 7’inci Olağan İl Kongresinde tek listeyle gittiği seçimde il başkanı seçilmişti. Himmet Yaşar da bu tarihte Fahrettin Tuğrul’un yönetim kuruluna girmişti.

AK PARTİ’DE İL KONGRELERİ ÜLKE GENELİNDE BAŞLAYACAK

Öte yandan AK Parti’de Temmuz 2023 tarihinden sonra teşkilatlar ülke genelinde değişecek. Bu dönemden itibaren göreve devam edecek ilçe ve il başkanları belli olacak. Kongreler döneminin ardından AK Parti teşkilatları, belediye başkanlığı seçimlerine hazırlanacak.  

KULİS: ALİ ARASLI