Madalyon hediye etme fikrinin bizzat  Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın tarafından ortaya atıldığını söyleyen Kahraman  kampanyanın detayları hakkında şu bilgileri verdi ; “Madalyayı almak için aşevinin hesabına 2 bin TL yatırıp dekont ile birlikte; Uşak Belediyesi, Atatürk Kültür Merkezi yada Aşevi Yaptırma Derneği'ne müracaat edilmesi yeterli olacaktır. Bizzat bana gelenlere de madalyonu ben ellerimle teslim ederim bir de hatıra fotoğrafı çektiririz. Uşaklı bu kampanyaya ilgi gösterdi, bireysel yardımların yanı sıra Genç Eğitimsen ve Vala Gedik Lisesi Özel Öğrencileri de 'farkındalık yaratma' amacıyla aralarında para toplayıp, toplu bağış yaptılar. Hepsine teşekkür ediyorum” 

Kahramanmaraş merkezli yaşadığımız büyük depremlerin aşevi gibi kurumların önemini bir kez daha hatırlattığını aktaran Kahraman konuya ilişkin gazetemize yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Allah korusun şehrimizde böyle bir olay yaşanması olasılığına karşı hazırlıklı olmak için güçlü bir yapı ile 4 bin metrekare kapalı alana sahip yeni bir Aşevi binası inşa ediyoruz. Yeni aşevimiz böyle bir durumda 30 bin kişiye yemek çıkarabilecek donanıma sahip olacak”

Aydın Gazeteciler Cemiyeti, Gazetecilere Saldırıyı Kınadı Aydın Gazeteciler Cemiyeti, Gazetecilere Saldırıyı Kınadı

UŞAK HALKI PROJEYE SAHİP ÇIKIYOR

Yeni aşevi binasının güzel bir proje olduğunu belirten Kahraman projeye Uşak halkının sahip çıktığının altını çizdi, Kahraman ; "İnşaat'a başladığımız tarihten itibaren hiç bir yerden ücreti mukabilinde malzeme almadık. Malzeme ve ihtiyaç durumlarında söylüyoruz, malzemeler alınıp bize gönderiliyor, şimdiye kadar sadece ustalara işçilik parası verdik bunun haricinde fatura karşılığında herhangi bir şey almadık." Dedi. Kaba inşaatın bu şekilde bitmesi durumunda; hesaplarda toplanan para ile ince işçilik ihtiyaçlarının karşılanacağını aktaran Kahraman; “ Bu yıl havaların inşaata elverişli gitmesi nedeniyle inşaatımız hızlı bir şekilde ilerlerdi, yılbaşına kadar yeni Aşevi binamızı tamamlayarak, yeni yıla hazır etmek istiyoruz." Şeklinde konuştu.