Uşak CHP İl Teşkilatı ve Uşak Belediyesi arasında soğuk rüzgarlar esiyor. Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’ı şu ana kadar net bir dille eleştiren tek isim Kudret Yörük oldu. Yalım, Kudret Yörük’ün eleştirilerine karşılık partiden ihracı için Merkez İlçe Başkanlığına dilekçe ile başvurdu. 
Yaşanan bu gelişmenin ardından, bazı partililer bu duruma tepki gösterirken, bazıları da iş ve diğer beklentiler nedeniyle sessiz kalmayı tercih etti. 
Yalım’ın “İş talebi için gelmeyin” çıkışının ardından, önceki hafta caddede aleni bir şekilde İl Başkanı Sevinç Soyer Yazgan’a bu durumdan duyulan rahatsızlık dile getirildi. 
Peki Uşak CHP ve belediye yönetimi arasında nasıl bir süreç işliyor. Konuyla ilgili görüştüğümüz CHP içinden bir kaynak, ilginç ifadeler kullandı. 
MECLİS ÜYELERİ 23 NİSAN ÇOCUĞUNA DÖNDÜ
Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’ın “Ziyaretleri kesin ve iş talebi için gelmeyin” mesajının ardından, sürekli il dışına çıkmasının dikkat çekici olduğunu ifade eden aynı kaynak, şu ifadeleri kullandı:
“Meclis üyelerimizden de iş talebinde bulunan çok sayıda vatandaşımız ve partilimiz var. Fakat bunların neredeyse tamamı yerine getirilmedi. Meclis üyelerimizin bazıları bu durumdan rahatsız oluyorlar. Belediye Meclis üyelerimizin gazını almak için belediyede bunlara bir yer yapıldı. Hatta bazı meclis üyelerimiz ve başkan yardımcılarımız 23 Nisan çocuğu gibi başkanlık vekaletine mazhar oluyorlar. Koltuğa 1 günlüğüne oturmaları, belki onları onurlandırıyor, fakat uzaktan bakıldığında 23 Nisan çocuğu havasını veriyor.”
BELEDİYEDE MÜDÜR VE ONUN DA ÜZERİNDE KOORDİNATÖRLER DÖNEMİ
Öte yandan Uşak Belediyesi’ndeki bazı personeller de belediye içindeki hiyerarşik yapının bozulmaya başladığını aktarıyor. Belediyede müdürlerin yanında bazı birimlere koordinatör görevlendirilmesi de dikkat çekiyor. Hatta bazı koordinatör olarak görevlendirilenlerin belediye personeli dahi olmadığı kaydediliyor. Personelin üzerinde Demokles’in kılıcı gibi gezen meclis üyeleri ve hiyerarşideki bozulmalar, ilerleyen günlerde belediye içinde farklı sıkıntılar doğrulacak gibi duruyor.

ALİ ARASLI

Editör: Zülal Karadedeli