Uşak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Ramazan ayı içinde ihtiyaç duyan vatandaşlara gıda yardımında bulunulacağını bildirdi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Uşak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, “Manevi iklimin ayında tebessümlerimiz buluşuyor; dayanışma ruhu can buluyor. Ramazan ayı içerisinde ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize ulaştırılacak gıda kolileri için başvurular başladı. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız, e-devlet üzerinden çıkartılabilen SGK hizmet dökümü, nüfus kayıt örneği ve ikametgah adresi ile Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'müze gelerek başvurularını yapabilir” ifadesini kullandı. Öte yandan 65 yaş ve üzeri vatandaşların nüfus cüzdanı ile gelmelerinin yeterli olduğu belirtildi.

Uşak Belediye Başkanı Yardımcısı Hikmet Kahraman, her yıl Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yönelik çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Üzücü bir deprem felaketi yaşadık ve bu dönemde vatandaşımız büyük bir dayanışma örneği gösterdi. Uşak Belediyesi’nin tüm birimleri bu dönemdi büyük özveri ortaya koydular. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Deprem bölgesine yönelik desteklerimiz hala devam ediyor ve bu konudaki çalışmalarımız, bölgedeki yaralar sarılana kadar ve buradaki vatandaşlarımız tekrar normal hayata dönene kadar devam edecek. Bunun yanında yaklaşan mübarek Ramazan ayı öncesinde, ilimizdeki ihtiyaç sahipleri için de ayrı bir çalışma yapacağız. Yardım kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için ekiplerimiz başvuruları kabul ediyorlar. Aynı zamanda 65 yaş üstü vatandaşlarımız direk başvuruları kabul edilecek. Bu vesileyle, tüm vatandaşlarımızın ve İslam aleminin mübarek Ramazan ayını tebrik ediyorum. Deprem bölgesine yardımları ulaştıran ve Ramazan ayı boyunca da ilimiz nezdinde çalışma yapacak olan tüm ekiplerimize kolaylıklar diliyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

2-7

Yeni Aşevi hakkında konuşan Hikmet Kahraman, “Şu anda bodrum katını bitirdik ve üzerini kapattık. Şimdi zemin katın kolon direkleri dikiliyor. Çalışma gayet güzel gidiyor ve düzgün bir ekibimiz var. Yapan ekibimiz çok gayretli ve samimiler. Yardımlar noktasında, daha hiç para harcamadık. Sadece çalışan personelin işçilik ücretini ödedik. Bunun dışında 1 liralık dahi malzeme almadık. Hesabımıza gelen paralar ve bunların hepsi hesapta kalıyor. Bunu sakın kimse paraya ihtiyaç yok gibi algılamasın. İnce kısmında da paraya ihtiyaç var. Kaba kısmı para harcamadan bitirirsek ve iç kısımda çok daha fazla ihtiyaç olacak. Uşak halkı gerçekten çok duyarlı ve hayırsever. Neye ihtiyaç duyduğumuzu söylüyoruz ve ihtiyaçlarımız paylaşılıyor. Beton firmaları betonu, keresteciler keresteyi ve diğerleri de farklı alanlardaki kalemleri karşılıyor” dedi.

AŞEVİ’Nİ KURANLARIN İSİMLERİ YAŞATILMALI

“Rahmetli Ahmet Dokur kendi evinde yemek yaparak bu işe başlamış. Bugün ise binlerce kişiye yemek veren bir kurum ortaya çıkmış. Ahmet Dokur ve arkadaşlarının isimlerini ölümsüzleştirmek gerekir” diyen Kahraman, şöyle söyledi: “Aşevi bir gönül işi ve bunu bu hale getirmek de çok büyük bir özverinin sonucudur. Bu bağlamda Aşevimizi kuran tüm hayırseverlerimizi bir kez daha saygı ve ebediyete intikal edenleri de rahmetle anıyoruz”.

Uşak Belediyesi’nin Vefa Sosyal Yardım ekibiyle ilgili konuşan Kahraman, “Büyüklerimizi evlerinden alıyor. Engelli aracımızla Vefa Yaşam Merkezine getiriyoruz ve burada hoş vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Burada diyetisyen, psikolog, hemşire ve el işi kursu verecek hocalarımız da var. Kim ne istiyorsa hepsine uygun bir ortam var. Müzisyeni çok seviyorlar ve her gün keyifli dakikalar geçiriyorlar. Burada aileler de zaman kazanıyorlar. Büyükleri olan ve onları bırakacak yeri olmayanlar da bu işten mutlular. Yaşlılarımız da mutlular ve güzel programlar yapıyoruz. Doğum günü etkinlikleri yapıyoruz” dedi.

Karabayır; "Çocuklara Sebze İçin Ödül Vermeyin " Karabayır; "Çocuklara Sebze İçin Ödül Vermeyin "

BERKAY ÖZYAYLA