Uşak Belediyesi’nin hacizli araçları nedeniyle Uşak Belediyesi yönetimi, farklı bir yöntemle alacaklılardan kurtulma yolu deneyecek. Buna göre Uşak Belediyesi, yeni bir şirket kurarak, araçları bu şirket üzerine alıp, icradan mal kaçırma yöntemini deneyecek.
Konuyla ilgili Uşak Belediye Meclisine önerge sunan CHP Grubu, bir önerge sundu ve gündeme alınması oy birliğiyle kabul edildi. 
Önergeye göre Uşak Belediyesi’nin sadece araçlar için bir şirket kurması görüşülecek. 20 CHP’li Meclis üyesinin oylarıyla onaylanmasına kesin gözüyle bakılan madde hakkında Belediye Başkanı Özkan Yalım bir açıklama yaptı. Yalım, yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:
“Biliyorsunuz UTAŞ’tan gelme sorunlarımız var. 285 adet aracımızın 145’inde haciz var. Hem bizim dönemimizde hem de bundan sonraki dönemde araçların dokunulmaz hale gelmesi için yeni bir şirket kurduruyoruz. Bundan sonraki bütün araçlarımız bu şirkette olacak. Bu şirketin her hangi bir ticari faaliyeti olmayacağı için, araçları yakalatma ve el koyma şansı kalmayacak. Tamamen temiz bir şirket olacak. Araçlar profesyonel olarak korunacak.”
ALİ ARASLI

Editör: Zülal Karadedeli