Eğitim İş Uşak Şubesi’nin 2’inci olağan genel kurulu, Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan 2 numaralı salonda yapıldı.  Genel kurulda, Bülent Gün ve İlhan Uzun yarışırken, sendikanın uzunca bir süredir başkanı Ercan Uzun tekrar aday olmadı. Çarşaf listeyle yapılan oylamada, en çok oyu Bülent Gün ve yönetim kurulu üyeleri aldı. 129 oy alarak yönetime seçilen Bülent Gün, yeni dönemde Eğitim İş Uşak Şube Başkanı olurken, İlhan Uzun 76 oy aldı.  213 delegenin 203’ü genel kurulda oy kullanırken, tüm oylar geçerli çıktı.
Oylama sonunda; Nermin Büyükdumlu 136, Burak Güneş 132, Fadime Çoban 130, Bülent Gün 129, Mahir Çümen 128, Ahmet Özdemir ve Mehmet Aydın 126’şar oy alarak yönetime girdiler. 

Whatsapp Image 2024 05 13 At 00.55.58

ERCAN UZUN, BÜYÜK KONGRE DELEGESİ OLDU
Genel kurulda tekrar aday olmayan Ercan Uzun, yeni dönemde Bülent Gün ve Nermin Büyükdumlu’yla beraber büyük kongre delegesi oldu. Yeni dönemde başkanlığı devam ettirecek olan Bülent Gün, öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının haklarını aramaya devam edeceklerini ifade etti. Sendikasının birlik ve bütünlük içinde çalışmaya devam edeceğini kaydeden Bülent Gün, eğitimde şiddet ve diğer sorunlarla mücadeleyi sürdüreceklerini kaydetti. Gün, şöyle söyledi: “Bize güvenen ve destek veren tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz. Eğitimdeki temel sorunların çözümü için çalışacağız. Eğitimde şiddettin son bulması için daha çok mesai yapacağız. Bu bağlamda okullardaki şiddetin arkasındaki nedenler somut olarak ortaya çıkarılmalı, eğitim emekçilerinin can güvenliği sağlanmalıdır. Okulda şiddetin son bulması için MEB’i acilen harekete geçmeye, eğitimin gerçek bileşenlerinin sözünü dikkati almaya ve gerekli önlemleri almaya çağırıyoruz. Okullarda yaşanan şiddet olaylarındaki korkutucu tırmanışı engellemek için bir an önce eğitimde şiddet yasası çıkarılmalıdır. Eğitim kurumlarının tümünde, şiddetle mücadele etmek için alınması gereken somut önlemleri, ne yapılacağını ve nasıl önleneceğini gösteren bir eylem planı eğitimcilerle, gücünü kendi örgütlülüğünden alan biz sendikalarla birlikte hazırlanmalıdır.”

HABER: ZÜLAL KARADEDELİ

Editör: Zülal Karadedeli