UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Güneş yaptığı açıklamada Uşak Havalimanının stratejik önemini arttıracağını ve sektörde prestij kazanmasını sağlayacağını iddia ettiği projenin hayata geçirileceğini duyurdu. 
Gerçekleşecek olan Stokaj Havalimanı projesinin  hem ülkemizin hem de Uşak’ın ekonomisine katkı sağlayacağını ileri süren  Güneş paylaşımının devamında şu ifadeleri kullandı: “Havacılık endüstrisindeki rekabet gücünü artıracak, ticaret hacminin gelişmesine ve istihdam potansiyelinin de artmasına, havacılık sektörümüzün geleceği için katkıda bulunacaktır. Şehrimizi havacılık endüstrisinde bir cazibe merkezi haline getirecek proje; Üniversitemizde bu alan ile ilgili teknik fakültelerin açılmasına katkı sağlayacak ve çalışma alanı oluşturacaktır. Dünyada sadece 2 tane var birisi Arizona'da diğeri İspanya'da. 3.’sü de Uşak ilimizde olacaktır.

Whatsapp Image 2024 06 04 At 12.06.36-1
Uşak Havalimanı'nın stokaj havalimanı olarak geliştirilmesi projesi, şehrimizin ve ülkemizin havacılık sektörünü güçlendirmek için önemli bir adımdır. 
Havalimanımızın daha etkin ve verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayacak olan bu projenin Uşaklı hemşerilerimize, ülkemize ve havacılık endüstrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” 

Konuyla ilgili olarak gazetemizin imtiyaz sahibi Ali Araslı’nın 22.02.2023 tarihli yazdığı köşe yazından bir bölümü konunun anlaşılması açısından burada paylaşılmasında fayda görüyoruz.

“STOKAJ HAVALİMANI NE İŞE YARAYACAK

Whatsapp Image 2024 06 04 At 12.06.36

Bu gelişmelerin olduğu bir dönemde, sosyal medyada stokaj havalimanı yapılmasına dair paylaşımlar yapıldı ve biz de bunu kendi yayın organlarımızda haberleştirerek okurlarımıza aktardık.

Tabii bununla ilgili bir çok görüş ve düşünce yazıldı ve çizildi. Biz bu haberi önceki hafta yaptık ve ofisteki arkadaşlarla “Tamam da kardeşim bu ne işe yarayacak?” sorusuna cevap aradık.

Baktık ki elle tutulur bir şey bulamıyoruz, bu sefer bilirkişi diyebileceğimiz bir yetkiliyi arayarak, bu merakımızı gidermesini istedik.

Whatsapp Image 2024 06 04 At 12.06.35

Stokaj havaalanın bakım ve onarım merkezi olacağı ve burada dünyadaki bir çok firmadan uçağın yer alacağı ve deyim yerindeyse kentin bir uçak park alanı haline geleceği cevabı verildi. Bunun yararının kentte istihdam ve tanıtım için olacağı gibi bir klişe cevap verildi.

Bilirkişi de beni ve arkadaşlarımı kesmedi. Aldığımız cevap yeterince tatmin edici olmadı.

En son kendi kendimize “Burada bir üniversite var ve Sivil Havacılık Meslek Yüksek Okulu da mevcut. Belki buradaki çocuklar için bir çalışma sahası olur ve daha nitelikli personeller yetişir” diye konuşur olduk.

Whatsapp Image 2024 06 04 At 12.06.35 (1)

Bu dahi bizim için ikna edici bir argümandı.

Hazır arkadaşları ikna etmişken, stotaj- mtokaj artık adı her neyse, yapılsın (uğraş verilsin) ve ‘-havaalanı boş yatıyor, ne olacak buranın hali’ türünden boş muhabbetlerden de biz ve tüm ahali kurtulsun.

Bu konuda AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, bir açıklama yaptı ve bu işin, ilk olarak MSB’den alınacak onayla mümkün olabileceğini ifade etti.

Whatsapp Image 2024 06 04 At 12.06.36 (1)

Tabii bunun yanında CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba’nın bu konuyu mecliste de gündeme getirmesinde de yarar olduğunu düşünüyorum.  

Bu konuda hiçbir siyasetçinin konuyu siyaset malzemesi yapmayacağından ve işi şova dökmeden çözüm yoluna gideceğinden de eminim…”
 

Muhabir: HALİL ASLAN