Uşak İmam Hatip Lisesi 1994 yılı kredili sistem mezunları her yıl çeşitli vesilelerle bir araya geliyor. Mezuniyetlerinin üstünden yaklaşık 30 yıl geçmesine rağmen sınıf arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle bağlarını koparmamayı başaran imam hatip mezunları daha önceden organize olarak Kahramanmaraş depreminde hayatını kaybedenler için Kur’an-ı Kerim’i hatmetti. Hatim duası için Zincirli Camii’nde toplanıldı.

Uşak  İmam Hatip Lisesi 1994 yılı mezunlarından olan Sosyolog Ümit Ay burada yaptığı konuşmada 1994 yılı mezunlarına ve kendilerinde büyük emekleri olduğunu ifade ettiği öğretmenlerine katılımlarından dolayı teşekkür etti. Ay : “Yakın zamanda aramızdan ayrılan Hakkı Kaygısız hocamız olmak üzere aramızdan ayrılan Muammer Aşçı, Abdi Aşçı, Hidayet Keskin, Ali Aydoğan, Nevzat Çelik, Galip Mıdık, Kemalettin Özkan, Aynur Ekmekçi, Halil Turgut, Akın Güray Sebüktay ve adını anamadığımız diğer öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.” Dedi.

Kahramanmaraş’a görevli olarak gittiğini hatırlatan Ay bölgedeki izlenimlerini paylaştı. Bölge insanının Uşak halkından duyduğu minnettarlığı dile getiren Ay konuşmasına şu şekilde devam etti: “ Biz de Uşaklı vatandaşlar olarak deprem bölgesine gittik, orada karınca kararınca  yaşadığımız felaketin yaralarını sarmak için elimizden geleni yaptık. Uşaklı hemşehrilerimiz başta Hatay olmak üzere Kahramanmaraş ve Türkoğlu’nda görev aldılar. Buradan bize Kuran’ı Kerim’i öğreten üzerimizde emeği olan bütün İmam Hatip Lisesi öğretmenlerimize, ağabeylerimize, ülkü ocaklarına, Uşak Belediyesine,  Uşak Muhtarlar Derneğine ve Başkanına, derneklere,  vakıflara ayrıca teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah Razı Olsun”

Ay konuşmasının ardından deprem bölgesindeki çocuklara şu şekilde seslendi: “Gözlerinizdeki ışık sönmesin, biz bu ışığın sönmemesi adına elimizden geleni yapıyoruz. Allah’tan umut kesilmez, Türk Milleti her daim sizinle, maddeden ve manen sizinleyiz, Uşak sizin yanınızda, Türkiye Tek Yürek”

Okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ve edilen duaların ardından öğle namazı kılındı. Namaz sonrası hatıra fotoğrafı çektiren grup camiden ayrıldı.

Dr. Öğr. Üyesi Hamoon Khelghat Doost "Protestolar Netanyahu’nun elini zayıflatacaktır" Dr. Öğr. Üyesi Hamoon Khelghat Doost "Protestolar Netanyahu’nun elini zayıflatacaktır"