"Dilimizin Zenginlikleri Şiir ve Müzik Dinletisi" isimli şiir ve müzik programında ilimizde görev yapan Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve öğretmenler ünlü şairlerin şiirlerini müzik eşliğinde canlı olarak seslendirdiler.

Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Adalet ve Kalkınma Partisi Uşak Milletvekilleri  Opr. Dr. İsmail Güneş ve Av. Fahrettin Tuğrul, İl Genel Meclisi Başkanı  Kadir Uslu, İl Millî Eğitim Müdürü  Halil Yücel, il protokolü, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

18093406 Dsc 2949

Yavuz Bülent Bakiler, Erdem Bayazıt Ümit Yaşar Oğuzcan, Cemal Safi gibi ünlü şairlerin dinleyicilere duygulu anlar yaşattığı gecede izleyiciler arasında yer alan İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel de Sezai Karakoç'un ünlü şiiri Mona Roza'yı seslendirerek büyük alkış aldı.

Programın sonunda sahne alan öğretmenlere, orkestraya ve müzik topluluğuna teşekkür eden İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel, katılımlarından dolayı tüm davetlilere teşekkür etti. Yücel; "Kurumumuzda görev yapan, hepsi bir birinden kıymetli arkadaşlarım meslektaşlarım, bizlere şiir ve müzik dolu bir gece yaşattılar. Zengin müzik ve şiir kültürümüzün en seçkin eserlerinin sunulduğu sahnede öğretmenlerimizin sanatsal yeteneklerini de izleme fırsatı bulduk. Benim de beğenerek okuduğum merhum şairlerimizden Sezai KARAKOÇ'un Mona Roza şiirini bir kez de seçkin, sanatsever, şiir dostu bir davetli topluluğunun karşısında okumak tarifi imkânsız duygular yaşattı.  Sene başında kıymetli öğretmenlerimizin yine böyle bir programını izleme fırsatımız olmuştu; öğretmenlerimizi, eğitim camiamızı sanatsal ve kültürel faaliyetleri icra ederken sahnelerde daha çok göreceğiz. Programın hazırlanmasında emeği geçen meslektaşlarımıza ve katkı sağlayan kıymetli dostlarımıza, programı onurlandıran siz çok kıymetli misafirlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

18093451 Dsc 2967

AKP Uşak Milletvekilleri Güeş ve Tuğrul'un programda görev alan öğretmen ve müzisyenlere çiçek takdiminin ardından, sahnede günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Kaynak: Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü