Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri; Fatma Aslan,Ece Mutlu,Mehmet Can Ganca Halkla ilişkiler Kampanyaları dersi kapsamında Uşak Kent Tarihi Müzesinde Çölyak hastalığına moral, motivasyon ve farkındalık amaçlı glütensiz ürünler kermesi düzenlediler.

Whatsapp Image 2024 05 15 At 19.21.45

12 Mayıs Pazar günü saat 14:00’de Uşak Kent Tarihi Müzesinde öğrenciler, Uşak Çölyak Pku El Ele Derneği yöneticileriyle çölyak hastalarına glütensiz kermes düzenlediler. Bu etkinlik çölyak hastalarına moral ve motivasyon sağlarken, diğer katılımcıların da bu hastalığa farkındalık kazanmalarını sağladı. Düzenlenen bu etkinlikte glütensiz çeşitli yemekler ve tarifler insanlarla buluştu. Etkinlik büyük ilgiyle karşılandı. Glütensiz tarifleri deneyimlemek isteyen insanlar etkinliğe katılım sağladı. Etkinlikten elde edilen kazanç ile çölyak hastası bir bireye glütensiz ürün desteği sağlanacağından, kermese katılanlar desteklerini eksik etmedi. Kermeste öğrencilerin daha önceden düzenlemiş olduğu glütensiz tarhana yarışmasının ödülü birinci Meral Gürbüz’e teslim edildi. 

Whatsapp Image 2024 05 15 At 19.34.25

Etkinliğe katılım sağlayan, Aşcılar Odası Başkanı Şeref Parlas ile  Uşak Kızılay Başkanı Yaşar Kasım, Uşak Kızılay Şube Başkan Yardımcısı Yrd Doç. Doktor Mustafa Yalçın, Genç Kızılay Üniversite Topluluğu Başkanı Emir Erkan Gül, Tarhana Kooperatifi Başkanı Ahmet Aydın etkinliğe destek verdi. 

Etkinliğin ana sponsorları MF catering Fatih Çetin ve Muhammet Yardımcı ile Mıdıkoğlu tesisleri Cavit Mıdık etkinliğe destek ve katılım sağladılar.

Kaynak: HABER MERKEZİ