UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Prof. Dr. Savaş, Filistinli öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öğrencilerin aileleriyle olan iletişimleri ve ihtiyaçları ile ilgili bilgi aldı.

Rektör Savaş: ‘‘Saldırılar kabul edilemez.’’

Rektör Savaş;başta Birleşmiş Milletler olmak üzere irade ve sorumluluk sahibi tüm uluslararası kuruluşları saldırıların durdurulması ve kalıcı barışın sağlanması için göreve davet ettiklerini yineledi. İsrail'in saldırılarının kabul edilemez olduğunun altını çizdi.

Rektör Savaş: ‘‘Öğrencilerimizin ve Filistin halkının yanındayız.’’

Rektör Savaş, Uşak Üniversitesi olarak öğrencilerin ve Filistin Halkının yanında olduklarını dile getirerek;

‘‘Filistinli sivillerin ölmesine ve yaralanmasına neden olan saldırıları şiddetle kınıyoruz. Söz konusu saldırılar sonucunda hayatını kaybeden tüm Filistinli kardeşlerimize;

Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bizler, akademik camianın mensupları olarak üzerimize düşen sorumlulukları ve desteğimizi her zaman yerine getireceğiz. Uşak Üniversitesi tüm birimleriyle sizlerin yanındadır’’ ifadelerini kullandı.

Görüşmede Filistinli öğrenciler, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ile hastanenin bombalanmasına ilişkin duygu ve düşüncelerini paylaştılar. Rektör Savaş’a ve tüm Uşak Üniversitesi personeline desteklerinden dolayı teşekkür eden öğrenciler, saldırıların bir an önce durdurulması çağrısında bulundular. - UÜ

-UŞAK HABER