Uşak Üniversitesi Şehit Erol Olçok Sinema Salonunda gösterilen film; 2009 yılından bu yana Filistin’de İsrail’in gerçekleştirdiği şiddet politikalarını konu alarak, Gazze de acı çeken insanların evlerini terk etmeye zorlanmasını ve yaşanan insanlık dramını beyaz perdeye aktarıyor.

Film gösterimi sonrası öğrencilerle bir süre sohbet eden Rektör Savaş, Gazze’de yaşanan olayların soykırım boyutuna ulaşarak insanlık dramı haline geldiğine dikkat çekti.

Rektör Savaş: ‘Dünya tarihinde böyle vahşet yaşanmamıştır.'

Prof. Dr. Savaş ‘‘Öğrencilerimizle bir araya gelerek Gazze'deki olaylara ve Filistin halkının yaşadığı soykırıma dikkat çekmek amacıyla "Gazze'nin Gözyaşları" adlı belgesel filmi izledik. Bu tür etkinlikler, Gazze’de yaşananlara karşı farkındalığı ve duyarlılığı arttırmaktadır’’ ifadelerini kullandı.

Dünya tarihinde böyle vahşet yaşanmadığının altını çizen Rektör Savaş; ‘‘Masum insanlar onların atmış olduğu bombalarla katledilmektedir. İsrail, bir yerleşimci değil bir hırsızdır. Filistin’in topraklarını çalmış ve burayı da işgal etmeye çalışmaktadır. Biz Uşak Üniversitesi olarak yemekhanemizde, sosyal tesisimizde ve kantinlerinde İsrail’e destek veren firmalara boykot uyguluyoruz. Çünkü bu mallara verilen her kuruş Filistinlilerin başına bomba olarak düşüyor. Ayrıca üniversitemizde öğrenim gören Filistinli öğrencilerimizin her daim yanlarındayız. Onlara her konuda destek oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler, İsrail'in Filistin halkına uyguladığı saldırıların vahşet olduğunu dile getirerek böylesi anlamlı bir etkinlik düzenledikleri için başta Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş olmak üzere herkese teşekkür ettiler. - Uşak Üniversitesi

-Uşak Haber