Çakır konuya ilişkin sosyal medya hesabından Batmaz’ın fotoğrafını da paylaşarak şu ifadeleri kullandı: “ Denizli’de gerçekleştirilen Genç Nida Kızlar Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda bölge birincisi olarak bizleri onurlandıran, Hz. Hatice Yatılı Kur’an Kursu ve Osmangazi İmam Hatip Ortaokulu öğrencimiz İrem Batmaz’ı, ailesini ve hocaları tebrik ediyor, Genç Nida Kızlar Kur’an-ı Kerim’i Güzel  Okuma Yarışması  Türkiye Finalinde başarılar diliyorum.”

Whatsapp Image 2024 05 01 At 16.23.02 (1)

UŞAK MÜFTÜLÜĞÜ ÇOCUKLARLA VE GENÇLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Çedes projesi kapsamında Uşak İl Müftülüğü Fatih Gençlik merkezi, Sultan Halil Yiğit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ziyaret edildi.

Misafir öğrencilere manevi Danışman Derviş Sunalcan tarafından İstanbul'un fethi yıldönümünde Fatih Sultan Mehmet'in örnekliği ile genç yaşlarda kendini geliştirmenin öneminden bahsedildi. Öğrencilere gençlik merkezimiz tanıtılarak ikramlar gerçekleştirildi.

Uşak İl Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kuran Kurslarında öğrenim gören öğrenciler “100. Yılda Çocuklarımızla 100 Şenlik” etkinliğinde bir araya geldi. Fatih Yatılı Erkek Hafızlık Kur’an Kursu Konferans salonunda düzenlenen şenliğe öğrenciler ve velileri büyük ilgi gösterdi.

MİNİKLERİ KARAGÖZ-HACİVAT VE NASRETTİN HOCA İLE EĞLENDİ

Hilaliye 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencilerinin okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, İl Müftüsü Burhan Çakır’ın selamlama konuşmasıyla devam etti. Program, Hüseyin Koncagül ve ekibi tarafından öğrencilerin kurslarda almış oldukları eğitimin tekrarı mahiyetinde gerçekleştirildi. Öğrenciler Karagöz-Hacivat ve Nasrettin Hoca tiplemeleriyle doyasıya eğlendi. Kukla gösterisi, çember ve top çevirme vs. oyunlarla devam eden program sonunda öğrenciler programı çok beğendiklerini ve tekrarını beklediklerini söyledi.

Şenlik sonunda İl Müftüsü Çakır, Hüseyin Koncagül ve ekibine teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundu. İl Müftüsü Çakır, çocuklara eğlenerek öğretme hedefi olan bu tür programların artarak devam ettirileceğini ifade etti. Katılım ve katkı sağlayan herkese ve özellikle misafirlerimize teşekkür ederiz.

HABER MERKEZİ

Editör: Zülal Karadedeli