Uşaklı bir vatandaş eşini 07 Aralık 2023 günü  karın ağrısı ve şişkinlik şikayetiyle Uşak İl Sağlık Müdürlüğü Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi İç Hastalıkları Polikliniğine götürdü. Hastaya 5 Nisan 2024 tarihine endoskopi randevusu verildi.

Konuya ilişkin konuşan vatandaş eşinin karnındaki şişkinlik nedeniyle ilk önce Genel Cerrahi Polikliniğine oradan da konsültasyon ile  İç Hastalıklarına başvurduklarını söyledi. Burası tarafından kendilerine 4 ay sonraya endoskopi ve kolonoskopi randevusu verildiğini belirten vatandaş ; “ Hastanın durumu nedir diye soran yok, hasta o zamana kadar ne yapacak diyen yok. Yazıklar olsun, yapamıyorlarsa kapatsınlar gitsinler” dedi.

WhatsApp Image 2023-12-18 at 08.52.56

Karısını özel hastaneye götüren  vatandaş kendilerine randevu ile yapılacak işlemlerin ilaç kullanmak gerekmese özel hastanede aynı gün yapılabileceğini hatırlattı. İnsanların özel hastaneye mecbur bırakıldığına vurgu yapan vatandaş; “Parası olan var, olmayan var,  konu sağlık olduğunda borç harç bulup şifa arıyoruz. Devlet hastanemiz varken bizim özel hastanelerde bu işlemleri yaptırmamız bana çok ağır geliyor. Şu an bize an az 7-8 bin liraya mal olacak. Daha yapılacak tahlillerden de ücret isteyebilirler onu bilmiyoruz” şeklinde konuştu.

Vatandaş yetkililerden Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesini bütün Uşaklıları hiçbir özel hastaneye mecbur bırakmayacak hale getirmelerini istedi.  

HABER / BAYRAM ALİ KELEŞ

Editör: Zülal Karadedeli