Uşak ve çevresinde hava tahminleri şöyle:
Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Uşak’ta bugün sağanak yağış bekleniyor. Hava sıcaklığının önceki günlere nazaran 4 ila 5 derece aralığında düşmesi öngörülüyor. Konuyla ilgili dün bir yayın yapan Meteoroloji Mühendisi Bünyamin Sürmeli de sağanak yağışın Ege, Marmara ve Akdeniz’in batısında etkili olacağını bildirdi. 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Uşak’ta bugün hava sıcaklığı 32 derece olarak bekleniyor. En düşük sıcaklığın 16 derece olacağı hava tahmin haritasına yansıdı. Bunun dışında Manisa’da 33, İzmir’de 30, Aydın’da 32 ve Denizli’de 35 derece hava sıcaklığı beklentisi hakim. 
YAZ DÖNEMİNDE SU KAYNAKLARI HIZLA TÜKENİYOR
Öte yandan yaz mevsiminin en sıcak günlerinin yaşandığı şu dönemde, su kaynakları hızlı bir şekilde tükeniyor. Yetkililer, su kullanımının daha iktisatlı olmasını istiyorlar. Su kaynaklarının tükenmesi durumunda, yaz mevsiminin ilerleyen günlerinde daha büyük sorunların ortaya çıkacağı öngörülüyor. Su kaynaklarının verimli kullanımı için genel tasarruf kurallarına dikkat edilmesi, araç ve sokak yıkamaların gereksiz yere yapılmaması isteniyor. Serinlemek için sokak yıkayanların su kaynaklarının tükendiğini unutmaması bekleniyor. 
ÇİĞDEM TURAN

Editör: Zülal Karadedeli