T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun iş birliğiyle organize edilen tur, saat 10.30'da başlayacak.
Konu hakkında bilgi veren Yeşilay Uşak Şube Başkanı Feyza Güler; “ Biz de Uşak’ta tüm Türkiye’de olduğu gibi genel merkezimize bağlı olarak bu etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Saat 10:30’da Atapark’ta toplanıp eksi belediyenin önüne doğru yola çıkacağız. Geçen yıl depremden dolayı yapamamıştık ama  bu yıl inşallah katılımcılarımızla birlikte bu etkinliği gerçekleştireceğiz. Herkes kendi bisikletiyle gelecek, bisikleti olmayanlar yürüyüş de yapabilir zaten polislerimiz gereken önlemleri alıyor.” Dedi.
Güler etkinliğin amacının,  insanın sağlıklı yaşaması için zararlı alışkanlıklardan uzak durmasının önemine ve spor yapma alışkanlığına dikkat çekmek olduğunu söyledi.  

Whatsapp Image 2024 05 02 At 12.46.00
Yeşilay'ın 2011 yılından bu yana düzenlediği Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu'nun 11'incisi, "Sağlıklı yaşamın keyfini birlikte sürelim" sloganıyla gerçekleştirilecek. Tur, bağımlılıkların zararlarına dikkat çekmeyi ve sağlıklı yaşam bilincini artırmayı hedefliyor.
Bağımlılıklarla mücadelede sporun önemini vurgulamak ve sporu daha geniş kitlelere yaymak amacıyla yıl boyunca bisiklet turları düzenleyen Yeşilay, bu yılın 11. turu için geri sayıma başladı.

Whatsapp Image 2024 05 02 At 12.46.01
5 Mayıs Pazar günü düzenlenecek olan 11. Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu, Türkiye'nin en büyük bisiklet organizasyonlarından biri olarak kabul ediliyor. Tur, Ziraat Katılım, Kahve Dünyası, Bisan ve Türkiye Sigorta'nın katkılarıyla gerçekleştirilecek.
İstanbul'da başlayıp Sarayburnu'ndan geçerek Yedikule sahil yoluna uzanan ve Sepetçiler Kasrı'nda sona erecek olan tur, diğer illerde de şehrin önemli merkezlerinden geçecek ve Türkiye genelinde bisiklet severleri bir araya getirecek.

Whatsapp Image 2024 05 02 At 12.46.11

(Yeşilay Uşak Şubesi Başkanı Feyza Güler)
Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, her yaştan profesyonel ve amatör bisikletseverin katılımına açık olan etkinlikle ilgili olarak, "Hareketli yaşamı desteklemek ve bağımlılıkla mücadele amacıyla bu yıl on birincisini gerçekleştireceğimiz Yeşilay Bisiklet Turu’nda hep birlikte pedal çevirerek bağımlılıklara karşı farkındalık oluşturacağız. Tüm bisiklet severleri, katılımın her yıl giderek arttığı turumuza bekliyoruz.” İfadelerini kullandı. 

Muhabir: Zülal Karadedeli