Ege'de Yenigün'ün Uşak haber özetleri;

1-Uşak Üniversitesi öğrencilerinden özel öğrenimli öğrencilere yönelik Badminton ve mini golf turnuvası

Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri 'Sporla Hayatı Engelsiz Yaşa' etkinliği ile özel öğrenimli öğrencilere yönelik Badminton ve mini golf eğitimlerinin ardından bu spor dallarında turnuva düzenlediler.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

2-Uşaklı müzik öğretmeninin coşturan şarkısına “gazino” eleştirisi

Uşak’ta müzik öğretmenliği yapan Himmet Çiçek, “Kaldır Kolları Havaya 4K” şarkısını youtube üzerinde yayınladı. Şarkıda “gazinoya gidelim” sözünün yer alması eleştiri konusu oldu. Himmet Çiçek, “Bu şarkı, aynı zamanda bir senaryodur. Okulda öğretmen arkadaşlarıma dahi dinletmediğim bir şarkı üzerinden gelen eleştirilere anlam veremedim” dedi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

3-Sigarayı Bıraktırmada Dünya Ortalamasının Üstündeyiz

Türkiye’deki “Alo 171 Sigara Bırakma Hattı”na başvuruda bulunanların yüzde 7’sinin sigarayı bıraktığı belirtildi. Dünya ortalaması ise yüzde 2-3.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

4-Pazar Yerlerinin atıkları gübre olacak

“Çöp Değil, Gübre Olsun“ projesi Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’ın talimatıyla hayata geçirildi. Proje kapsamında  bundan böyle kent merkezinde kurulan pazarlarda arta kalan meyve ve sebzeler toplanarak belediyenin kendi tesislerinde gübreye dönüştürülecek.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

5-Sağanak Yağış Uyarısı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü Uşak ve Çevresine sağanak yağış uyarası yaptı.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

6-Uşak’ta Buray’ın reklamları saçma sapan bir mantıkla yırtıldı

Uşak’ta ses sanatçısı ve müzisyen Buray’ın kadın mankenlerle çekilen afişleri anlamsız bir gerekçe ile yırtıldı. Buray’ın reklamlarını yırtan kişi, belediyeye attığı mesajda, edebe aykırı bulduğunu bildirdi ve “Hadım ettim” mesajını verdi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

7-Uşak’ta devasa çukur oluşturan şirketi Türk ve Yunan halkı protesto etti

Uşak’ın Eşme ve Ulubey ilçesinde devasa bir çukur oluşturan altın madenine karşı, uluslararası bir eylem yapıldı. Türkiye ve Yunanistan’da altın madeninin ekonomiye ve ekolojiye zarar verdiği ifade edildi. Altın madenine çevreciler her ne kadar karşı çıksa da burada işe girenler, mal satanlar veya nakliye gibi hizmetleri sunanlar, siyanürle altın madenciliğini savunuyorlar ya da sessiz kalıyorlar…

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Editör: Duygu Bekmezci