UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Ege'de Yenigün'ün Uşak haber özetleri;

1-Uşak'ın en değerli arazileri olarak bilinen alanda bir çivi dahi çakılamaz!

Uşak’ın Bölme Mahallesi ve Elmacık Köyü’nde bulunan arsa ve tarlaların büyük bir bölümünün 1’inci dereceden SİT alanı kapsamına alındığı ortaya çıktı.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

2-Uşak Üniversitesinde TBMM'nin 104. yılı konuşuldu

Uşak Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Tarih Topluluğu tarafından "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Kuruluşunun 104. Yılı" başlıklı konferans gerçekleştirildi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

3-Uşak Üniversitesinde Tekstil Geri Kazanımı Semineri

Uşak Üniversitesi Enerji, Çevre ve Sürdürülebilirlik Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Halı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “Üretim Aşamasında Oluşan Tekstil Atıklarının Geri Kazanımı” adlı konferans gerçekleştirildi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

4-Uşak'ta Tır Hırsızlığı

Uşak'ta dorseleriyle birlikte iki tırı çaldıkları iddia edilen 3 kişiden 2'si tutuklandı. Tırlar sahiplerine teslim edildi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

5-2024 Yılı Ortaöğretim Öğrencileri Staj Başvuruları Devam Ediyor

Stajını Uşak il Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde yapmak isteyen ortaöğretim öğrencileri için son başvuru tarihi 17 Mayıs 2024.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

6-Uluslararası Boyutta İlk Kez Düzenliyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, toprağın, suyun, tarımın ve ormanın önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlediği “Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması"nı bu yıl uluslararası arenaya taşıyor.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

7-Uşak’taki Kızılderililer

Takmak Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Ali Terziler: “Bizler onları Amerika’nın ilk yerlileri olan Kızılderili kabilesine benzetiyoruz. Onları yok edip temizlemek Kızılderili katliamı gibi olacağını düşünüyoruz.”

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

8-Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, 23 Nisan'da Koltuğunu Çocuklara Devretti

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 104. yıldönümünde koltuğunu Murat Emir Aray, Muhammet Mustafa Yardımcı, Halil İbrahim Kınvan ve Ahmetcan Kılınç'a devretti.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

9-Uşak Eğitim İş: Son 10 yılda 671 çocuk iş cinayetinde yaşamını yitirdi

Eğitim İş Uşak Şube Başkanı Ercan Uzun, çocuklar işçi sorununun hala çözülmediğini ifade etti. Uzun, “Çalışma hayatında 2 milyona yakın çocuk işçi bulunmakta ve çocuk işçilerin yaklaşık yüzde 80’i kayıt dışı çalıştırılmaktadır. 2013-2023 yılları döneminde en az 671 çocuk iş cinayetinde yaşamını yitirmiştir” dedi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

10-Uşak’ta öğretmenevi dökülüyor, öğretmenler binayı tekrar kullanmak istiyor

Uşak kent merkezinde bulunan öğretmenevi binası dökülüyor. Binada eskisi gibi çay sohbeti yok ve yemek pandemiden beri çıkmıyor. Oteli dökülen binanın buna rağmen otoparkı ücretli yapıldı.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

11-Uşak’ta sıfırı satılan Chery, eşdeğer araçlara göre daha cazip

Uşak’ta da sıfırı satılan Çinli otomobil devi Chery’nin modellerinin fiyatları, piyasadaki diğer muadillerine göre uygun. Chery’nin en çok satılan SUV modeli Tiggo7 Pro olarak dikkat çekiyor.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

12-Sıcak ve yağmursuz bir hava var! Uşak’ta susuzluk yoğun bir şekilde yaşanabilir!

Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin çok üzerinde seyrediyor. Uşak ve diğer illerde yaşanan kuraklık nedeniyle barajlar boşaldı. Uşak’ta ve çevresindeki illerde susuzluğun yoğun yaşandığı bir dönem geçebilir.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

13-Uşak'ta 24 Nisan Elektrik Kesintileri

Osmangazi Elektrik Dağıtım Şirketi 24 Nisan'da yapacağı elektrik kesintilerini listeledi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Editör: Duygu Bekmezci