Ege'de Yenigün'ün Uşak haber özetleri;

1-OEDAŞ Can Dostlar Projesine Göçmen Kuşları Dahil Etti

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak’ta elektrik dağıtım hizmeti sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ); Elektrik dağıtım şirketi OEDAŞ, sokak hayvanlarının yaşamsal ihtiyaçlarını karşılamak üzere sürdürdüğü Can Dostlar sosyal sorumluluk projesinin kapsamını ‘göçmen kuşlar’ı dahil ederek genişletti.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

2-Uşak’ta 1 günlük iş bırakan öğretmenler, ‘Artık Yeter’ dedi…

Uşak’taki öğretmenler, İstanbul’da meydana gelen olayın ardından 1 günlük iş bırakma eylemi yaptı. Bugün çoğu öğrenci okula gitmedi ve öğretmenler meydanlarda, “Artık yeter” diye haykırdı..

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

3-Uşak ve çevre illerde AK Parti'li kadınlar Gazzeli anneler için toplandı

AK Parti'nin Uşak, İzmir, Denizli, Aydın ve Manisa il kadın kolları üyeleri, Anneler Günü öncesi İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında hayatını kaybeden anneler ve çocukları için basın açıklaması yaptı.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

4-Dikkat! Uşak'ta sağanak yağış sel ve su taşkınlarına yol açabilir!

MGM verilerine göre Uşak, Denizli, Kütahya, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Bilecik ve Manisa’da şiddetli sağanak yağış bekleniyor. Yağışların bugün saat 13:00’dan sonra başlayacağı ve 23:00’a kadar süreceği bildirildi. Yerel ve kuvvetli olması beklenen yağışların su baskını ve sel gibi durumlara yol açabileceği ifade edildi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

5-Karahallı Kavunu Uluslararası Lezzet Kataloğu Listesine Kabul Edildi

Slow Food Biyoçeşitlilik Vakfı tarafından üretimi az olan yerel ürünlerinin tanıtımına ve korunmasına katkı sağlamak adına oluşturulan Uluslararası Lezzet Kataloğu niteliğindeki Ark of Taste listesine, Zafer Kalkınma Ajansının başvurusu sonucunda, Karahallı Kavunu kabul edildi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

6-Eşme Kemer Dağı’nda yamaç paraşütü yarışması yapılıyor

Uşak’ın Eşme ilçesindeki Kemer Dağı’nda yamaç paraşütü yarışması yapılacak. Dağı’nda Türkiye Yamaç Paraşütü Ege Bölgesi Hedef Yarışması’nda dereceye girenlere ödül verildi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

7-Rektör Savaş, Bilim ve Sanat Merkezinde

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Turhan Akçay Bilim ve Sanat Merkezinde (BİLSEM) gerçekleştirilen söyleşide öğrencilerle bir araya geldi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

8-Sudan sebeplerle ihraç edilen Emin Toplu: Bu işi Yılmaz Tozan organize etti ve hepsiyle hesaplaşacağım

Uşak CHP’den ‘facebook’tan paylaşım yapmadığı’ gerekçesiyle ihraç edilen Eşme’den İl Genel Meclisi Üyesi Emin Toplu, Belediye Başkanı Yılmaz Tozan’ın gençlere iş vaadiyle hakkında dilekçeler yazdırdığını söyledi. Toplu, “Buradaki amaç benim önümü kesmektir. Benimle ilgili dilekçe verip suç uyduranların bir bölümü Eşme Belediyesi’nde işe alındı. Önümüzdeki günlerde bunların tamamı işe girerler” dedi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Editör: Duygu Bekmezci