UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Ankettin ardından 3’üncü çıkan Özkan Yalım’a sürekli eleştiriler yöneltmeye ve polemiğe girmeye çalışan Güneş, yerel medyaya verdiği demeçte, dikkat çeken ifadeler kullandı. Mehmet Çakın’ın birinci çıktığı anketi manipülasyon olarak değerlendiren Güneş’in aynı açıklamasında, “Uşak halkı Mehmet Çakın’ı tercih edecektir” sözü de dikkat çekti. 
Güneş, açıklamasında, şu ifadeleri kullandı:
“Tabii en iyi anketi halkımız yapar. 31 Mart’ta en iyi onlar yapacaktır. Bu anketlerin büyük bir kısmı algı yönetimine ait. Benim gördüğüm anketlerde bir firmada ikinci parti başka bir parti ve başkasında ikinci parti bir başka. Bu tamamen algı operasyonu bu anketlere güvenilmemesi gerekiyor. Biz vatandaşın ferasetine güveniyoruz. Uşak’ta Mehmet Çakın tercih edilecektir diye temenni ediyorum. Hızlı trenin şehir merkezinden geçmesi gibi çalışmalarımız olacak. Kazanan Uşak şehri olsun diyoruz.”
İSMAİL GÜNEŞ GİBİ ÖZKAN YALIM DA ANKETTEN MUHAMMET GÜR’ÜN ÇIKMASINDAN RAHATSIZ OLDU
İsmail Güneş’in yanı sıra CHP’li Meclis üyesi adayları da ankette birinci çıkan Mehmet Çakın’dan değil ikinci çıkan Muhammet Gür’den rahatsızlık duydu. CHP’li Emre Karslı da anketin ardından İYİ Partili Muhammet Gür’e yönelik sert söylemlerde bulunmaya başladı. Özkan Yalım da bir açıklama yaparak kendisinin birinci, AK Parti’nin ikinci ve MHP’nin üçüncü olduğunu öne sürdü. Özkan Yalım, ankette 2’inci çıkan Muhammet Gür’ü dördüncü olarak açıkladı. 
ORC’NİN ANKET SONUÇLARI ŞÖYLE:
ORC’nin Uşak Belediye Başkanlığı için yaptığı anketin sonuçları şöyle:
Mehmet Çakın: Yüzde 32,5
Muhammet Gür: Yüzde 30,9
Özkan Yalım: Yüzde 21,9
Diğer: Yüzde 4,6
Kararsız: Yüzde 10,1

Muhabir: HALİL ASLAN